Nedeľa, 5. decembra, 2021Meniny má Oto

Bayern tesne predbehol Manchester United

SITA|29. máj 2013 o 17:40

Jeho hodnotu vyčíslila organizácia na 860 miliónov amerických dolárov.

LONDÝN. Úradujúci európsky klubový šampión, nemecký FC Bayern Mníchov, je podľa správy londýnskej spoločnosti Brand Finance v súčasnosti najcennejšou značkou vo svete futbalu.

Bavorský klub, ktorého hodnotu vyčíslila organizácia na 860 miliónov amerických dolárov, vystriedal na čele rebríčka anglického giganta Manchester United (837 miliónov).

Na ďalších priečkach figurujú španielski zástupcovia, tretia pozícia patrí Realu Madrid (621 miliónov), značka štvrtého FC Barcelona má hodnotu 572 miliónov.

Bayern je na najlepšej ceste stať sa prvým klubom z Nemecka v histórii, ktorý získa v jednej sezóne trofeje za víťazstvo v Lige majstrov, Nemeckom pohári i Bundeslige.

V sobotu môžu hráči Bayernu túto métu dosiahnuť v prípade víťazstva vo finále národného pohára nad VfB Stuttgart.

"Výzvou pre všetky kluby z Bundesligy je to, či dokážu zužitkovať silu domácich značiek v globálnom rozmere," vyhlásil šéf výkonného výboru Brand Finance David Haigh.

"Pre nás ide o rekordný rok z pohľadu obratu, po prvý raz v histórii prekonáme hranicu 400 miliónov eur. Klub má pred sebou skvelú budúcnosť," povedal prezident bavorského klubu Karl-Heinz Rummenigge.

Súvisiace články