Basketbal: Pezinok víťazom Slovenského pohára

Víťazom Slovenského pohára sa stali basketbalisti Pezinka.
Víťazom Slovenského pohára sa stali basketbalisti Pezinka. (Autor: ilustračné - SITA)
SITA|22. dec 2007 o 21:01

PEZINOK 22. decembra (SITA) - Basketbalisti tímu SKANSKA Pezinok sa stali víťazmi Slovenského pohára 2007, keď v sobotňajšom finále v domácom prostredí zdolali obhajcu minuloročného prvenstva ESO CLUB ...

PEZINOK 22. decembra (SITA) - Basketbalisti tímu SKANSKA Pezinok sa stali víťazmi Slovenského pohára 2007, keď v sobotňajšom finále v domácom prostredí zdolali obhajcu minuloročného prvenstva ESO CLUB Lučenec 81:70 (36:39). Tretie miesto obsadili v Pezinku hráči Komárna, ktorí si poradili s MBK Handlová 73:68 (36:41). Pezinčania pod vedením trénera Milana Černického si v piatkovom semifinále s Handlovou vybojovali postup až v predĺžení, no vo finále proti lídrovi extraligovej tabuľky potvrdili, že v domácom prostredí sú takmer nezdolateľní. V aktuálnej sezóne pred vlastnými divákmi dokonca ešte nenašli premožiteľa. Pre nováčika extraligy je Slovenský pohár vlastne prvou trofejou, SKANSKA totiž nie je nástupníckym klubom niekdajšieho tímu, ktorý v minulosti žal úspechy na Slovensku a úspešne reprezentoval aj v európskych pohároch.

Finále:

• SKANSKA Pezinok - ESO CLUB Lučenec 81:70 (19:27, 17:12, 21:15, 24:16)

Najviac bodov: Lukjanec 33, Mičuda 15, Kozlík 12 - Sýkora 19, Závodný a Práznovský po 13

TH: 14/7 - 16/15, fauly: 19 - 23, trojky: 6 - 9, rozhodovali: Sudek, Brziak a Gabara, 600 divákov

Hostia od začiatku finále vyvinuli tlak na domácich, ktorí mali problémy presadiť sa cez vysunutú obranu Lučenca. ESO si aj vďaka úspešným trojkovým pokusom vypracovalo vedenie o 10 bodov. Pezinčania však zvýšeným úsilím ešte do prestávky znížili náskok súpera len tri body (36:39). V II. polčase domáci zlepšili svoj výkon. Pred záverečnou štvrtinou vyhrávali 57:54 a vedenie z rúk už nepustili. Napokon zvíťazili 81:70 a do klubovej vitríny získali cennú trofej.

Milan Černický (tréner Pezinka): "Určite môžem byť po víťazstve v Slovenskom pohári veľmi spokojný. Podarilo sa nám otočiť dva ťažké duely. V prvom sme s Handlovou prehrávali už aj o 18 a v druhom s Lučencom o 12 bodov, o to je tento triumf cennejší. Určite nám pomohli aj diváci a ja verím, že po tomto Final four ich bude na naše stretnutia chodiť ešte viac. Výraznou mierou sa o výhru pričinil skúsený Lukjanec, ktorý v dvoch súbojoch spolu nastrieľal až 70 bodov. Teraz chceme na tento úspech nadviazať aj v extralige a hrať medzi špičkou.“

Zápas o 3. miesto:

• MBK Rieker Komárno - MBK Handlová 73:68 (20:17, 16:24, 20:10, 17:17)

Najviac bodov: Marič 19, Majoroš a Barišič po 15 - Miloševič 21, Vlaič 17, Golian 12

TH: 18/13 - 17/17, fauly: 13 - 13, trojky: 4 - 7, rozhodovali: Janáč, Kuzmiak a Lukáč, 100 divákov

Obe družstvá hrali zo začiatku opatrne, no aktívnejší boli predsa len hráči Komárna. Tí však v druhej štvrtine poľavili, čo Handlovčania využili a získali päťbodový náskok. V ďalšom priebehu sa tímy striedali vo vedení. Vďaka 5 bodom Fapša v závere duelu sa napokon z víťazstva i obsadenia 3. priečky v SP tešilo Komárno.

Semifinále:

• SKANSKA Pezinok - MBK Handlová 91:87 po predĺžení (18:29, 18:18, 19:18, 26:15 - 10:6) - do finále SP postúpil Pezinok

Najviac bodov: Lukjanec 37, Mičuda 20, Kozlík 12 - Miloševič 28, Golian 17, Vlaič 12

TH: 32/24 - 26/23, fauly: 23 - 30, trojky: 7 - 6, rozhodovali: Sudek, Gabara a Lukáč, 300 divákov

• MBK Rieker Komárno - ESO CLUB Lučenec 71:87 (24:20, 17:16, 20:28, 10:23) - do finále SP postúpil Lučenec

Najviac bodov: Barišič 19, Majoroš 15, Pivac a Marič po 13 - Bičvič 18, Sýkora 13, Práznovský 12

TH: 22/20 - 25/19, fauly: 28 - 25, trojky: 5 - 6, rozhodovali: Janáč, Brziak, Kuzmiak, 100 divákov

Domov»Halové športy»Basketbal»Basketbal: Pezinok víťazom Slovenského pohára