Tréner Interu Danilo Rakočevič. (Autor: TASR)
Matej Hank|16. feb 2024 o 23:20

Vyzerá to ako basketbalový dom, ktorý Slovensko potrebovalo, povedal tréner hostí.

BRATISLAVA. Na tento moment čakali všetci hráči aj fanúšikovia viac ako dva roky. Inter Bratislava sa premiestnil do haly Pasienky, ktorú po rekonštrukcii znovu otvorili.

Žltočierni hrávali svoje zápasy posledne v hale na Vietnamskej ulici. Dorastenecká telocvičňa mala kapacitu približne 180 ľudí.

Teraz hrali Interisti zápas azda pred najväčšou kulisou v rámci Niké SBL proti Spišským Rytierom.

Inter napokon duel nezvládol, hoci po prvom polčase mal náskok šiestich bodov a viedol už aj o desať. Napokon prehral 66:81.

Na zápase bolo viac ako 2 200 ľudí, medzi inými aj spevák Separ, komici Joe Trendy so Simonou, Expl0ited či iní influenceri.

Ešte tesne pred zápasom čakali ľudia v dlhých radoch pred štadiónom. Rady v bufetoch boli ešte dlhšie. Keď dal Inter prvý kôš zápasu, halou sa niesol veľký aplauz publika.

Medzi hráčmi Interu je len jeden, ktorý si pamätá ešte zápasy v Eurovia aréne - Marek Kozlík.

Fotogaléria zo zápasu Inter Bratislava - Spišskí Rytieri (31. kolo, Niké SBL)

Ten však do hry nezasiahol. V drese Interu vynikla dvojica Antonio Daye, Ozren Pavlovič, ktorá dokopy nastrieľala vyše polovicu bodov.

Na druhej strane sa darilo najviac Tomášovi Mrvišovi, ktorý trafil dokopy šesť trojhodových pokusov a stal sa najlepším strelcom svojho tímu.

Bol to zážitok

Prvý polčas sme hrali veľmi dobre. V druhom nám Spišská trafila pár ľahkých košov a viezli sa na tom už do konca zápasu,” povedal po zápase Milan Szabó z domáceho tímu.

Ako ďalej povedal, bol zážitok hrať na Pasienkoch. “Hala bola úplne zaplnená a bolo to úplne iné ako na Vietnamskej.

Je to tu väčšie, koše vyzerali o niečo väčšie a možno preto niekoľko nepadlo,” zhodnotil.

Pokojný tréner

Podľa slov trénera Spišiakov Tea Hojča, jeho zverenci podali dobrý výkon. "Konečne sme vyzerali ako tím. Svedčil tomu počet asistencií, hlavne v druhom polčase.

Inter mal v prvom polčase veľa doskokov v útoku, v druhom sme si to lepšie postrážili. Padli aj nejaké trojky, no tie boli kvôli pohybu lopty,” uviedol po zápase.

Po polčase sa hra hostí výrazne zmenila. Hojč však v kabíne na hráčov nekričal.

Ja som pokojný tréner, nekričím veľa. Porozprávali sme sa, čo musíme zmeniť v obrane aj útoku,” uviedol.

Ocenil aj znovuotvorenú halu. "Hala je super. Akcia bola výborná. Ako Slovinec som tu rok a spoznal som ľudí ako Separ napríklad. Vyzerá to ako basketbalový dom, ktorý Slovensko potrebovalo,” dodal tréner hostí.

Možno to bolo z nového prostredia

Menej úsmevu mal po zápase na tvári tréner domácich Danilo Rakočevič. Priznal, že tento zápas je pre neho sklamaním.

“Myslím, že prvý polčas bol solídny, najmä v obrane. Druhý polčas sme vôbec nič netrafili, nevyzerali sme dobre na ihrisku. Spišská vyhrala zaslúžene,” ocenil kvality súpera.

Dodal, že si nemyslí, že všetci hráči odovzdali v zápase všetko. Podľa jeho slov mali byť odvážnejší.

“Neboli sme v obrane agresívni, máme problémy s rotáciou hráčov. Spišská to viac chcela, ukázala to v 3. štvrtine. Možno to je aj z nového prostredia,” zhodnotil.

Rakočevič: Aj väčšie kluby otvárali halu a prehrali

Výkon v druhom polčase pripisoval aj miernej nervozite z nového prostredia. Hráči nepriemenali voľné strely, ktoré za iných okolností triafajú. Dodal, že to je len v hlave.

Rakočevič ale veľkú tragédiu z tejto prehry nerobí. “Aj oveľa väčšie tímy a kluby, keď otvárali halu, nezvládli prvý zápas. Nemusí to byť nejaké veľké prekvapenie,” uviedol.

Ako Hojč, aj Rakočevič sa snažil byť kľudný, aby chlapci necítili nervozitu. Aj on ocenil halu na Pasienkoch.

“Je to tu vynikajúce prostredie. Dúfam, že sme nesklamali ľudí a prídu aj na ďalší zápas.

Trochu by mohli fanúšikovia potlačiť aj súpera, je to normálne. Poslednú dobu sme tu síce trénovali, no je to úplne o niečom inom.

Spišská využila skúsenosť Slovákov, tí mali ešte väčšiu motiváciu v hrať v tejto hale,” uzavrel tréner domácich.

Tabuľka Niké SBL

Domov»Halové športy»Basketbal»Aj väčšie kluby prehrali, keď otvárali halu, hodnotil tréner Interu. Na hráčov nechcel kričať