Messi strelil v tomto roku už 90 gólov.
Messi strelil v tomto roku už 90 gólov. (Autor: SITA/AP)
Sportnet|16. dec 2012 o 19:21

Real stráca na vedúcu Barcelonu 13 bodov a druhé Atlético Madrid 4 body.

MADRID. Katalánsky veľkoklub porazil v šlágri prvého s druhým tímom tabuľky Primera División madridské Atlético hladko 4:1.

Hostia síce gólom Falcaa viedli 1:0, ale domáci ešte v prvom polčase otočili skóre. V druhom polčase pridal 89. a 90. tohtoročný gól Messi a Barca vyhrala v tejto sezóne La Ligy po 15. krát zo 16 zápasov.

Španielsky futbalový klub Real Madrid stratil v naháňačke s večným rivalom a lídrom tabuľky FC Barcelonou dva dôležité body.

V nedeľnom zápase 16. kola najvyššej Primera Division uhral s kandidátom na zostup Espanyolom Barcelona iba remízu 2:2.

Deľbu bodov zabezpečil v 88. minúte Juan Albin, hostia dokonca viedli 1:0 po presnom zásahu Garcíu.

Gól z penalty v závere zápasu pomohol Rayu Vallecanu k zlepšeniu postavenia v tabuľke, keď zdolal Valenciu na jej ihrisku 1:0. S 22 bodmi sa posunul na 9. miesto, o dve priečky vyššie ako je Valencia.

FC Barcelona - Atlético Madrid 4:1 (2:1)

Góly: 57. a 88. Messi, 36. Adriano Correia, 45. Sergio Busquets - 31. Falcao

Barcelona 4-1 Atletico Madrid by goalsarena2012

Real Madrid - Espanyol Barcelona 2:2 (1:1)

Góly: 45. C. Ronaldo, 48. Fábio Coentrao - 31. Luis García Fernández, 88. J. Albín

Real Madrid 2-2 Espanyol by goalsarena2012

Valencia CF - Rayo Vallecano 0:1 (0:0)

Gól: 83. z pok. kopu Dominguez, 37.000 divákov.

Real Zaragoza - Levante 0:1 (0:1)

Gól: 19. Santos, 17.000 divákov.