O Djokovičovi sa v Austrálii bavia všetci. Domáci z neho nie sú nadšení

Novak Djokovič počas tréningu na Australian Open 2022. (Autor: TASR/AP)
Jana Sedláková|13. jan 2022 o 08:00

V čom je špecifické, že nezaočkovaného Novaka Djokoviča pustia práve do Austrálie?

MELBOURNE, BRATISLAVA. V Austrálii sa takmer nehovorí o ničom inom ako o Novakovi Djokovičovi. Celú situáciu riešia aj ľudia, ktorí sa o tenis príliš nezaujímajú.

"Je to bláznivé, čo sa deje. Niekedy sa tak o tom rozprávam s ľuďmi a hovorím si, že to ani nie je možné, od začiatku roka riešime iba toto. Verím, že už sa to vyrieši, to je teraz najdôležitejšie," vraví bývalá rakúska tenistka a v súčasnosti expertka televíznej stanice Eurosport Barbara Schettová.

Bývalá svetová sedmička je vydatá za niekdajšieho austrálskeho tenistu Joshuu Eagla a prevažne tak žije práve v Austrálii. Hovorí, že ohľadom situácie okolo Novaka Djokoviča a jeho očkovania a výnimky dostáva otázky od ľudí z celého sveta.

Ľudia nie sú nadšení

Situácia s cestovaním do Austrálie je v súčasnosti komplikovaná pre kohokoľvek. Ako jedna z mála z expertov televízie Eurosport bude počas Australian Open priamo na mieste. V Melbourne nebudú fyzicky napríklad ani Mats Wilander a Alex Corretja.

Momentálne sa Schettová nachádza v Sydney. Obmedzenia sú prísne, hoci je zaočkovaná, nemohla ísť do svojho domu, ktorý sa nachádza v inom austrálskom štáte. Vstup bol podmienený karanténou.

"Keďže pracujem pri tenise, robím si každý deň aj antigénový test," dodáva.

"Ulice v Sydney nie sú také preplnené a ľudia sa snažia dodržiavať rozostupy. Čísla nakazených stúpajú. Keď ste vnútri alebo keď ste na tenise, musíte mať respirátor. V krajine pritom majú veľmi vysokú mieru zaočkovanosti, takže si napriek množstvu nakazených môžu dovoliť nemať príliš prísne opatrenia," vysvetľuje Rakúšanka situáciu v krajine.

Cez prísne podmienky pre Austrálčanov sa Schettová snaží vysvetliť, čo to pre ľudí v krajine znamená, keď do Austrálie pustia na veľké podujatie nezaočkovaného športovca.

Dočítajte tento článok
s predplatným sportnet.sk

Predplatné si môžete kedykoľvek zrušiť.

Máte už konto alebo predplatné? Prihláste sa

Súvisiace články