Nedeľa, 24. októbra, 2021Meniny má Kvetoslava

Babnič sa chce v Zlíne rozohrať a nevylúčil svoj návrat do Sparty

TASR|4. feb 2003 o 12:34

Praha 4. februára (TASR) - Slovenský futbalový útočník Peter Babnič vníma polročné hosťovanie v českom klube FC Tescoma Zlín ako novú šancu nadviazať ...

Praha 4. februára (TASR) - Slovenský futbalový útočník Peter Babnič vníma polročné hosťovanie v českom klube FC Tescoma Zlín ako novú šancu nadviazať na úspešne sa rozvíjajúcu kariéru, ktorá sa zastavila po jeho prestupe do pražskej Sparty. Prechod z Letnej do provinčného klubu je určite veľká zmena, ale po rozohraní sa Babnič nevylúčil svoj návrat do dresu "rudých" ešte v lete tohto roku.

"Asi je to tak, ale za Spartu by som určite nehral pravidelne. Po jeden a polroku strávenom na lavičke je pre mňa Zlín novou šancou. Uvidíme v lete, ako sa situácia ďalej vyvinie. Mohol by som sa taktiež vrátiť späť do Sparty. Verím, že tréner Kotrba so mnou bude znovu počítať. Pol roka je dlhý čas na rozohranie," povedal pre Mladú Frontu Dnes 25-ročný útočník, ktorý po príchode do Tescomy poznal iba dvoch hráčov - slovenského brankára Branislava Rzeszota a útočníka Lubomíra Blahu: "Verím, že s Blahom, ktorý bol v Sparte tiež nedocenený, vytvoríme údernú dvojicu," pokračoval Babnič a vysvetlil príčinu nedávnej neúspešnej skúšky s Torpedom Moskva: "S Torpedom som odohral dva zápasy, ale v strede zálohy. Trénerovi som síce prízvukoval, že som útočník, ale nereagoval. Po druhom stretnutí, keď sme vysoko prehrali, bol už riadne nahnevaný, navyše vtedy skúšali aj dvoch Brazílčanov."

Hosťovanie v Zlíne neberie bývalá opora bratislavského Interu na ľahkú váhu. "Chcem im v prvom rade pomôcť v záchrane. Možno v Tescome zostanem aj dlhšie ako pol roka, ale skôr by som dal prednosť angažmánu v zahraničí. Do úvahy však pripadá aj návrat do Sparty," uzavrel Babnič.

Súvisiace články