Arsenal zničil Newcastle, zápas sa skončil 7:3

Van Persie oslavuje svoj ďalší gól.
Van Persie oslavuje svoj ďalší gól. (Autor: SITA/AP)
SITA|29. dec 2012 o 18:06

City uspelo v prestrelke v Norwichi a zvíťazilo 4:3, Džeko zaznamenal hetrik. United s West Bromwich Albionom nezaváhal.

LONDÝN. Na čele najvyššej anglickej futbalovej ligy sa s rokom 2012 rozlúči Manchester United.

Dva dni pred 71. narodeninami trénera Alexa Fergusona zvíťazili "červení diabli" v stretnutí 20. kola nad West Bromwich Albion 2:0.

Diváci na štadióne Old Trafford videli najskôr vlastný gól Garetha McAuleya a potom štrnásty presný zásah v sezóne holandského kanoniera Robina van Persieho.

Mestský rival a druhý tím najvyššej súťaže Manchester City naplno bodoval po dramatickom víťazstve 4:3 na ihrisku Norwichu, pričom od 44. minúty hral bez vylúčeného Samira Nasriho.

Oba tímy tak stále delí v tabuľke sedem bodov.

V prvom sobotňajšom zápase zvíťazil Tottenham na ihrisku Sunderlandu 2:1. "Kohúti" rozhodli o plnom bodovom zisku vďaka obratu v druhom dejstve a vlastnému gólu španielskeho obrancu Carlosa Cuellara a presnému zásahu Aarona Lennona.

Spurs vyhrali šiestykrát v posledných ôsmich ligových zápasoch.

Nevídanú gólovú nádielku prinieslo druhé dejstvo zápasu na Emirates Stadium.

Do kabín cez polčas odchádzali hráči Arsenalu Londýn a Newcastle United za stavu 1:1, na konci svietil na tabuli výsledok 7:3.

Výsledky:

Arsenal Londýn Newcastle United 7:3 (1:1)

Góly: 20., 73. a 90. Walcott, 85. a 87. Giroud, 51. Oxlade-Chamberlain, 64. Podolski 20. a 69. Ba, 59. Marveaux

Aston Villa - Wigan Athletic 0:3 (0:1)

Góly: 3. Ramis, 52. Boyce, 56. A. Koné

Filip Oršula (Wigan) nefiguroval v zápise o stretnutí.

FC Fulham - Swansea City 1:2 (0:1)

Góly: 56. Ruiz - 19. Graham, 52. De Guzman

Manchester United - West Bromwich Albion 2:0 (1:0)

Góly: 9. McAuley (vlastný), 90.+ Van Persie

Norwich City - Manchester City 3:4 (1:2)

Góly: 63. a 75. R. Martin, 15. Pilkington - 2., 5. a 67. Džeko, 50. S. Agüero, ČK: 44. Nasri (Manchester City)

FC Reading - West Ham United 1:0 (1:0)

Gól: 5. Pogrebňak

Stoke City - FC Southampton 3:3 (1:3)

Góly: 16. K. Jones, 67. Upson, 90. Jerome - 10. Lambert, 24. Jay Rodríguez, 36. Wilkinson (vlastný), ČK: 71. N'Zonzi (Stoke)

AFC Sunderland - Tottenham Hotspur 1:2 (1:0)

Góly: 40. O'Shea - 48. Cuéllar (vlastný), 51. A. Lennon

Domov»Futbal»Anglicko»Arsenal zničil Newcastle, zápas sa skončil 7:3