Piatok, 17. septembra, 2021Meniny má Olympia

Anglickú radosť z postupu schladilo vylúčenie Rooneyho

TASR|8. okt 2011 o 11:30

Napriek tomu, že futbalisti Anglicka si remízou 2:2 v Čiernej Hore vybojovali definitívny postup na EURO 2012 z prvého miesta.

PODGORICA. Napriek tomu, že futbalisti Anglicka si remízou 2:2 v Čiernej Hore vybojovali definitívny postup na EURO 2012 z prvého miesta v G-skupine, tréner Fabio Capello nešetril kritikou. Hlavným terčom sa stal kanonier Wayne Rooney, ktorý v Podgorici nedohral pre zbytočné vylúčenie.

Útočník Manchesteru United dostal červenú kartu v 74. minúte za zákrok na Miodraga Dzudoviča. Dvadsaťpäťročný Angličan tak vynechá nielen posledné stretnutie kvalifikácie, ale minimálne aj jeden zápas v skupine na záverečnom turnaji. "Nie som vôbec šťastný. Povedal som mu, že urobil hlúpu chybu a on reagoval, že mu je to ľúto. Je to veľmi dôležitý hráč s množstvom skúseností, hráva vo veľmi dôležitých stretnutiach a urobí takúto hlúposť," vyhlásil taliansky kormidelník na lavičke Albiónu.

Na Rooneyho skrate môže mať podiel aj súčasná rodinná situácia. Jeho otca a strýka zadržala polícia za údajnú účasť na stávkarskom podvode v zápase škótskej Premier League. Podľa trénera Čiernej Hory Branka Brnoviča je červená karta práve odrazom situácie v osobnom živote. "Čítal som v novinách o jeho vážnych rodinných problémoch v Anglicku. Nečakal som, že bude hrať. Tieto veci sú vážne pre každého a pravdepodobne preto urobil, čo urobil," vysvetľoval si netradičný skrat ostrovného kanoniera Brnovič.

Súvisiace články