Motiváciu našiel v tréningu s námorníctvom. Aldo: Chcem byť šampiónom

José Aldo. (Zdroj: USA TODAY Sports, Autor: Troy Taormina)
SvetMMA|28. nov 2021 o 19:13 (aktualizované 28. nov 2021 o 19:13)

Legendárny bojovník sa o týždeň vracia do akcie. Pred dôležitým súbojom sa rozpovedal o tom, ako mu v kariére pomohla zmena tréningového prostredia.

V jednom momente bol deväť rokov neporazeným bojovníkom. Titul perovej váhy UFC obhájil rekordných sedemkrát. Bývalý šampión José Aldo sa napriek všetkému dokáže stále držať na špici.

Legendárny brazílsky bojovník sa po prehrách v divízii do 66 kilogramov rozhodol koncom roka 2019 prejsť o jednu váhovú kategóriu nižšie. A je potrebné povedať, že lepšie rozhodnutie nemohol urobiť.

Minulý rok bol dokonca Aldo blízko zisku titulu bantamovej váhy. Zastavil ho až v titulovom zápase vtedajší šampión Petr Yan.

Aj keď by sa mohlo zdať, že prehre s Yanom to už Aldo zabalí, opak je pravdou. 35-ročný bojovník umne prispôsobil svoj štýl kvalitám novej generácii zápasníkov.

Rodák z Manaus sa viac zameral na svoj box, keď začal trénovať boxerskom klube brazílskeho námorníctva. Výsledok? Dve dôležité výhry nad Marlonom Verom a Pedrom Munhozom.

„Po titulovom súboji s Petrom Yanom som začal spolupracovať s klubom brazílskeho námorníctva. Práve vtedy som začal strácať motiváciu a premýšľal som, čo budem robiť, keď so zápasením skončím. Nemal som ambíciu štverať sa rebríčkom UFC, len kvôli tomu, aby som robil iba skvelé zápasy.

Len čo som tu vstúpil a stretol nadporučíka Marcela, bol to pre mňa nový oheň v tréningu. To výborné zázemie, ktoré sa mi tu dostalo malo za následok opätovnú chuť žiť a trénovať ako bojovník, túžbu vítaziť. Vďaka tomu som získal motiváciu byť opäť šampiónom,“ prezradil držiteľ viacerých rekordov UFC.

Pod novým trénerským vedením nadporučíka Marcela Nema našiel Aldo podľa vlastných slov nielen nové poznatky ohľadom boxu, ale aj novú motiváciu.

„Môj tréner je nadporučík Nemo. Od začiatku som od neho cítil veľkú podporu. Myslím, že som jeho prvým zápasníkom, ktorý robí MMA. Každý deň napredujem, vďaka boxerskému tímu brazílskeho námorníctva. Vždy, keď sem prídem, cítim veľkú vnútornú motiváciu vydať zo seba všetko, ísť na maximum. Je to jedinečná príležitosť.“

Legendárneho Brazílčana si pochvaľuje aj jeho nový tréner boxu. Zdôrazňuje to, ako sa Aldo dokázal zlepšiť v postoji. Dôkazom toho mohol byť predovšetkým posledný zápas s nebezpečným Pedrom Munhozom, ktorý jeho zverenec zvládol na výbornú.

„Keď sa k nám pridal Aldo pred viac než rokom, jeho úroveň boxu bola veľmi dobrá. Avšak dennodenným tréningom boxu s tými najlepšími sa jeho box dostal na novú úroveň. Môžete to vidieť na jeho posledných skvelých výkonoch,“ povedal vedúci tréner boxerského tímu brazílskeho námorníctva nadporučík Marcelo Nemo.

Aldo sa už o menej než týždeň predstaví v dôležitom súboji. V hlavnom zápase večera turnaja UFC Vegas 44 ho čaká Rob Font.

Fontovi patrí v rebríčku UFC štvrté miesto, pričom medzi jeho hlavné kvality patrí predovšetkým jeho špičkový box. Práve vďaka nemu naposledy porazil bývalého kráľa divízie Coryho Garbrandta.

Súvisiace články