Modranskí „bocani“ do odvety v Krásnom Brode s výhodou

Modranskí futbaloví „bocani“.
Modranskí futbaloví „bocani“. (Autor: Marián Škuba)
15. apr 2022 o 18:07

Pohár Nexis Fibers a ObFZ Humenné píše svoj 42. diel. Prvý finalista z Nižných Ladičkoviec o týždeň spozná súpera. Vzíde z dvojice Modra nad Cirochou – Krásny Brod. Po prvom semifinále sú bližšie k postupu modranskí „bocani“. Jednogólovú výhodu získali v nadstavenom čase.

Smutný začiatok

Semifinálový duel sa začal minútou ticha. Navždy nás vo veku 75 rokov opustil Pavol Guľko. Bývalý rozhodca i delegát ObFZ Humenné i VsFZ. Oba tímy vzdali hold v stredovom kruhu, čím odštartovali futbalové dianie.

Semifinále Modra nad Cirochou – Krásny Brod.
Semifinále Modra nad Cirochou – Krásny Brod. (Autor: Marián Škuba)

Bocani verzus Mnísi

Aj takto možno nazvať semifinále Modra nad Cirochou – Krásny Brod. Ideálne počasie, kvalitne pripravená hracia plocha, súperi z čela tabuľky I. triedy ObFZ Humenné. A tomu zodpovedal aj zápas. Hernú prevahu mali hostia, tešili sa domáci. V 3. minúte pálil krásnobrodský Ferenc z priameho kopu tesne vedľa. Na druhej strane sa dostal Karľa do brejku, Lazora však nedokázal prelobovať. Po štvrťhodine hry zamieril Olah spoza šestnástky, krížna strela nevyzerala nechytateľne, ale zapadla presne k žrdi – 0:1. Tak sa skončil aj prvý polčas. Herný obraz bol podobný aj po obrátke. Avšak...

V 70. minúte Rajňak z 8 metrov vyrovnal a v nadstavenom čase po dlhom centri zariadil modranskú radosť Karľa. Tesne pred koncom spálili hostia dve tutovky, takže konečná podoba výsledku ich veľmi mrzela.

Obidve mužstvá ponúkli drámu do posledných sekúnd.
Obidve mužstvá ponúkli drámu do posledných sekúnd. (Autor: Marián Škuba)

Z oboch strán

Lukáš Grajcár (Modra n/Cir.): „Z môjho pohľadu je toto semifinále predčasným finále. Do zápasu sme vstúpili „zakríknuto“, prehrávali sme. Po našom vyrovnaní zahodil súper dve – tri tutovky, lebo nás podržal brankár Harvan- Platilo nedáš-dostaneš Výsledok nás teší, do odvety si veríme.“

Vladislav Kvaska (Krásny Brod): „Hneď na začiatku stretnutia mali domáci vyloženú šancu, ale Lazor nás podržal. Od tohto momentu sme boli aktívnejší, ujali sa vedenia. Vedenie sme mohli navýšiť, ale najlepší domáci futbalista – brankár Harvan vychytal Čerňu. Aj keď domáci v druhom polčase vyrovnali, misky váh sme mohli nakloniť na svoju stranu. Šance Roháča i Ferenca však gólmi neskončili a platilo nedáš-dostaneš. Výsledok je pre nás krutý, ale my vieme, kde sme spravili chyby. Dobre sa pripravíme na odvetu, tak aby sme ju zvládli.“

Modra nad Cirochou – Krásny Brod 2:1 (0:1)

Góly: 70. J. Rajňak, 90.+ P. Karľa – 16. M. Olah.

Žlté karty: Belančin, Karľa – Trebišovský, Petruňo, Andrejco.

Rozhodoval: Jelínek

Modra nad Cirochou.: M. Harvan – M. Okoš, M. Brečka, S. Belančin, D. Harvilik, B. Zlatohlavý, M. Dzurko (69. M. Škutka), A. Kohut (54. A. Timuľák), L. Okoš (46. D. Kislan), P. Karľa, J. Rajňák.

Krásny Brod: M. Lazor – D. Haluška (46. V. Andrejco), D. Suchý, M. Lučko, M. Pančura, P. Ferenc, J. Trebišovský (75. Š. Pačuta), D. Petruňo, R. Matta (46. T. Roháč), M. Čerňa, M. Olah

Odvety semifinále Krásny Brod – Modra nad Cirochou je na programe v piatok 22. apríla 2022 o 17.00 hod.