Vera Zvonarevová
Vera Zvonarevová (Autor: TASR)
SITA|2. sep 2011 o 19:52

Vlaňajšia finalistka tenisového US Open Ruska Vera Zvonarevová je už v osemfinále.

Zvonarevová je v osemfinále dvojhry na medzinárodných majstrovstvách Spojených štátov v tenise už po štvrtý raz.

NEW YORK. V piatkovom súboji 3. kola dvojhry žien na záverečnom grandslamovom turnaji tenisovej sezóny v New Yorku (celková dotácia 23,718 milióna USD, tvrdý povrch DecoTurf II) nasadená aj svetová dvojka zdolala Španielku Anabel Medinovú-Garriguesovú (30.) za 120 minút 6:4, 7:5.

Favoritka sa najmä v druhom sete zapotila. Viedla už 3:1, neskôr však prehrávala 3:4 aj 4:5, ale napokon otočila na 7:5. Urobila 35 nevynútených chýb, ale vo víťazných úderoch dominovala 25:17.

Čoskoro 27-ročná Zvonarevová je po štvrtý raz v osemfinále dvojhry na medzinárodných majstrovstvách Spojených štátov v tenise, Medinová-Garriguesová sa tak ďaleko v New Yorku zatiaľ nikdy nedostala. Dvadsaťdeväťročná skúsená antukárka zo Španielska má po US Open bilanciu 1:19 proti hráčkam z najlepšej svetovej päťky rebríčka.

Osemfinále nečakane bez Šarapovovej

Ruská tenistka Maria Šarapovová bude chýbať v osemfinále dvojhry žien na záverečnom grandslamovom turnaji sezóny. V piatkovom súboji 3. kola na US Open v New Yorku nasadená trojka celkom nečakane podľahla Talianke Flavii Pennettovej (26.) za 149 minút 3:6, 6:3, 5:7.

Už 29-ročná Pennettová postúpila do newyorského osemfinále po tretí raz. V rokoch 2008 a 2009 to rodáčka z Brindisi dotiahla do štvrťfinále. Tentoraz ju v boji o postup medzi osmičku najlepších čaká nasadená trinástka, Číňanka Šuaj Pcheng.

Foto - TASR

Flavia Pennettová. Foto - TASR

Tohtoročná finalistka Wimbledonu a semifinalistka Roland Garros Šarapovová až v trinástom trojsetovom zápase v tejto sezóne prvýkrát prehrala. Nezlomná bojovníčka aj teraz takmer otočila zápas, v ktorom mala súperka náskok. V treťom sete sa ruská favoritka dotiahla z 1:4 na 4:4, ale záver patril jej súperke. Naposledy predtým sa Šarapovová na grandslamovom turnaji lúčila takto skoro vlani na parížskej antuke.

V "pavúku" ženskej dvojhre po vyradení Šarapovovej zostali už len dve šampiónky US Open z minulosti - Ruska Svetlana Kuznecovová (2004) a Američanka Serena Williamsová (1999, 2002, 2008).