Vlhová spoznala štartové číslo. Pôjde až po hlavných favoritkách

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová vo švajčiarskom stredisku Crans Montana. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|25. feb 2022 o 17:30

Slovenka pôjde sobotný zjazd v Crans Montane s číslom 20.

CRANS MONTANA. Slovenská lyžiarka Petra Vlhová odštartuje v sobotňajšom zjazde vo švajčiarskom stredisku Crans Montana s číslom 20.

Pre rodáčku z Liptovského Mikuláša to budú prvé preteky od olympijských hier v Pekingu, na ktorých získala v slalome vytúženú zlatú medailu.

Nasledujúce preteky, vrátane alpskej kombinácie a tímovej súťaže vynechala pre zranenie a teraz sa sústredí na obhajobu veľkého krištáľového glóbusu.

V tejto sezóne absolvovala jeden zjazd, v rakúskom Zauchensee obsadila 26. miesto. Na Crans Montanu má však príjemné spomienky. Pred rokom tu získala možno kľúčové body v súboji o celkové víťazstvo vo Svetovom pohári.

Vo Švajčiarsku totiž skončila najskôr na štvrtom a o deň neskôr na siedmom mieste. Aby toho nebolo málo, v Crans Montane skončila štvrtá v zjazde aj v roku 2020. V najrýchlejšej disciplíne zatiaľ pódium nevybojovala.

Favoritkou bude opäť Sofia Goggiová, ktorej piatkový žreb pridelil číslo sedem. Olympijská šampiónka Corinne Suterová pôjde na trať ako piata v poradí.

Američanka Mikaela Shiffrinová v štartovej listine chýba. V priebežnom poradí Svetového pohára má náskok 17 bodov pred Petrou Vlhovou, a tak sa Slovenka môže dostať na čelo. Potrebuje na to umiestenie do 14. miesta.

Sobotný zjazd sa v Crans Montane začne o 10.30 h.