Pondelok, 21. júna, 2021Meniny má Alojz

Zaujímavosti z NHL

Sportnet|29. mar 2004 o 00:00

Näslund hráva so zraneným lakťom

VANCOUVER - Kapitán Vancouver Canucks Markus Näslund hráva posledný mesiac so zraneným ľavým lakťom. Näslundovi sa nepodarilo skórovať v posledných deviatich stretnutiach a podľa jeho vyjadrenia pre Vancouver Sun sa necíti v optimálnej pohode odvtedy, ako ho 16. februára knokautoval svojím zákrokom nováčik Steve Moore z Colorada. Näslund vtedy utrpel otras mozgu a svojmu tímu chýbal týždeň.

Do konca základnej časti zostáva Canucks odohrať päť zápasov a Näslund, momentálne s 32 nastrieľanými gólmi, pravdepodobne nedosiahne 40-gólovú hranicu, čo sa mu naposledy stalo v sezóne 1999/2000. "Po Moorovom zákroku som si zranil lakeť. Doteraz cítim, že to ovplyvňuje moju streľbu. Nie je taká presná a tvrdá ako v minulosti. Je to frustrujúce. Pri každej strele cítim v lakti ostrú bolesť," povedal Näslund pre Sun. (sita)

Rusi získali brankára Nabokova

Brankár Jevgenij Nabokov môže reprezentovať Rusko. Niekoľkoročné úsilie umožniť Kazachovi hrať za zbornú slávilo úspech. Informoval o tom ruský denník Sovetskij Sport.

Spoľahlivý brankár, ktorý prežíva v NHL výbornú sezónu, hral ako 18-ročný na juniorskom šampionáte v tíme Kazachstanu. Podľa pravidiel Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) tak už nemohol reprezentovať inú krajinu. To je už minulosť. Pred rokom súhlasila IIHF so zmenou. Potvrdil to aj prezident Ruskej hokejovej federácie Alexander Steblin. "Podľa toho hráč, ktorý sa presťahuje do inej krajiny, hrá tam hokej aspoň štyri roky a zároveň počas tohto obdobia nehrá v národnom mužstve, môže reprezentovať inú krajinu."

Sovetskij Sport dodáva, že Nabokov by mohol štartovať už na šampionáte v Čechách. Kazach má ruské občianstvo, v Rusku žil i pôsobil v tíme moskovského Dinama. (sb)

Regier a Ruff ostanú v Buffale Sabres aj v nasledujúcej sezóne

BUFFALO - Jeden z členov užšieho vedenia klubu NHL Buffalo Sabres Larry Quinn vyhlásil, že generálny manažér Darcy Regier a kouč Lindy Ruff zostanú pri tíme aj v nasledujúcej sezóne. "V našej snahe o postup do play off je pred nami kritický týždeň, a preto som sa rozhodol vyjasniť tieto záležitosti," povedal Quinn.

Regier aj Ruff majú platné kontrakty aj na nasledujúci ročník súťaže, Quinn však dávnejšie vyhlásil, že ich ďalší osud bude závisieť od toho, či sa Sabres podarí postúpiť do vyraďovacích bojov. Quinn zároveň vyjadril spokojnosť s ich doterajšou prácou, keď sa im podarilo zvýšiť výkonnosť tímu, ktorý v minulej sezóne skončil až na 26. priečke NHL. Regier aj Ruff pôsobia v Buffale už siedmu sezónu. (sita)

Súvisiace články

Tipuj bez rizika až za 20 €
Viac
Kurzy prináša
02:00
NHL - NHL
Montreal Canadiens vs. Vegas Golden Knights
02:00
NHL - Stanley Cup
Tampa Bay Lightning vs. New York Islanders
Kurzy prináša