Pondelok, 18. októbra, 2021Meniny má Lukáš

Zámorské médiá špekulujú nad výmenou Jágr - Lindros

TASR|8. jún 2003 o 14:10

Washington 8. júna (TASR) - V zámorských hokejových médiách minulý týždeň prebleskla informácia, že klub NHL Washington Capitals by mohol vymeniť najväčšiu ...

Washington 8. júna (TASR) - V zámorských hokejových médiách minulý týždeň prebleskla informácia, že klub NHL Washington Capitals by mohol vymeniť najväčšiu hviezdu Čecha Jaromíra Jágra do newyorského Rangers za Kanaďana Erika Lindrosa.

Denník Washington Post, z kuchyne ktorého presiakla táto informácia, nemenoval jej pôvodný zdroj. Podľa nej sa však bossovia tímu môžu pre výmenu hráča s ročným príjmom viac ako 10 miliónov dolárov reálne rozhodnúť. Generálny manažér klubu z hlavného mesta George McPhee sám dal podnet na vznik podobných špekulácií, keď potvrdil rokovania s viacerými ligovými klubmi o viacerých hráčoch Caps. "Mali sme rokovania s viacerými klubmi NHL o viacerých hráčoch. Všetci sa pripravujú na vstupný draft (21. - 22. júna) a v tejto súvislosti sme uvažovali nad viacerými menami," uviedol McPhee. Aj newyorský denník Daily News informoval s odvolaním sa na kanadskú TSN o vedení rokovaní medzi majiteľom Capitals Tedom Leonsisom a vlastníkom "jazdcov" Jimom Dolanom o tejto téme.

Jágrov Washington sa nedostal cez prvé kolo play off od finálovej prehry s Detroitom v roku 1998. Bývalá megahviezda Pitsburghu Penguins získala počas prvej sezóny v tíme Slováka Petra Bondru 79 bodov, v uplynulej sezóne o dva menej.

Súvisiace články