Kucka pomohol milánskemu AC k výhre, darilo sa aj Juventusu

Hráči AC Milána dosiahli ďalšie víťazstvo.
Hráči AC Milána dosiahli ďalšie víťazstvo. (Autor: TASR/AP)
SITA|6. nov 2016 o 14:52

Slovenský futbalista odohral 72 minút.

NEAPOL. Futbalisti Empoli na súperovej pôde zdolali hráčov Pescary jednoznačne 4:0 v nedeľňajšom zápase 12. kola najvyššej talianskej súťaže.

Hostia pritom v doterajších jedenástich kolách Serie A dokázali streliť iba dva góly.

Darilo sa aj lídrovi. Juventus Turín zvíťazil vo Verone nad miestnym Chievom 2:1. Rovnakým výsledkom triumfovali aj futbalisti AC Miláno na pôde predposledného Palerma.

Hrdinom milánskeho klubu bol najlepší strelec Serie B v uplynulej sezóne Gianluca Lapadula, ktorý na ihrisko prišiel v 79. minúte, keď nahradil Carlosa Baccu. Do 72. minúty hral slovenský stredopoliar Juraj Kucka.

AC Miláno je so ziskom dvadsiatich piatich bodov tretie. Na prvý Juventus má odstup piatich bodov, na AS Rím na druhej pozícii stráca iba bod.

24. Ocampos - 11. Thereau

Chievo Verona - Juventus Turín 1:2 (0:0)
Góly:
66. Pellissier (z 11 m) - 53. Mandžukič, 75. Pjanič

Palermo - AC Miláno 1:2 (0:1)
Góly:
71. Nestorovski - 15. Suso, 82. Lapadula
/Juraj Kucka (AC) hral do 72. min/

Sassuolo Calcio - Atalanta Bergamo 0:3 (0:3)
Góly:
19. Gomez, 24. Caldara, 43. Conti

ACF Fiorentina - Sampdoria Janov 1:1 (1:0)

13., 62. a 71. Salah

Domov»Futbal»Taliansko»Kucka pomohol milánskemu AC k výhre, darilo sa aj Juventusu