Štvrtok, 5. augusta, 2021Meniny má Hortenzia

Wozniacka si zahrá v Čechách v extralige

SITA|16. nov 2011 o 11:32

Na súpiskách desiatich účastníkov českej extraligy družstiev dovedna 11 slovenských tenistov, medzi nimi aj Dominik Hrbatý

PRAHA. Jednotka svetového rebríčka WTA tenistiek Caroline Wozniacka i dvojka renkingu Petra Kvitová z ČR figurujú na súpiske TK Agrofert Prostějov v českej extralige tímov 2011.

Spolu s nimi sú v kádri aj Ruska Maria Kirilenková a domáca Lucie Šafářová, medzi mužmi Tomáš Berdych, ale i veterán so slávnou minulosťou Jiří Novák. TK Neridé má k dispozícii Poľku Agnieszku Radwanskú aj jej sestru Urszulu. Za Prostějov môže nastúpiť aj Lukáš Lacko, jeden z 11 Slovákov v menoslovoch, ktoré zverejnila internetová stránka súťaže. V kádri TK Precolor Plus Přerov je Dominik Hrbatý.

Najprv budú na programe semifinálové turnaje v Liberci a Prahe (14. - 16. decembra), zhodne s troma účastníkmi. Víťazi týchto "predkôl" pribudnú k štyrom družstvám nasadeným po dvoch priamo do trojčlenných finálových skupín v Přerove a Prostějove (17. - 19. decembra), ktorý bude 20. decembra hostiť duel o titul. Prostějov vlani vo finále zvíťazil nad Přerovom 5:1.

Slovenskí tenisti na súpiskách tímov českej extraligy 2011:
TK Agrofert Prostějov: Lukáš Lacko
TK Olymp-Orel Praha: Kamil Čapkovič
TK Neridé: Karol Beck
TK Precolor Plus Přerov: Dominik Hrbatý
TK Sparta Praha: Vivien Juhászová
TK Milten: Zuzana Zlochová, Lenka Tvarošková
TCF Purum Mariánske Lázně: Ivo Klec, Lenka Wienerová
I. ČLTK Praha: Miloslav Mečíř ml., Adrian Sikora

Súvisiace články