Sobota, 24. júla, 2021Meniny má Vladimír

Wozniacka si vystrelila z novinárov, mal ju zraniť klokan

Dánka Caroline Wozniacká vysvetľuje zranenie ľavej nohy. Vymyslela si, že jej ho spôsobil mrzutý klokan, ale v skutočnosti ho má z prehnaného tréningu na bežeckom páse. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|23. jan 2011 o 14:15

Tenisová jednotka si vymyslela, že na výlete chcela pomôcť klokaniemu mláďaťu, no to ju poškriabalo na nohe tak, že musela ísť do nemocnice po pár štichov.

MELBOURNE. Tenisová svetová jednotka Caroline Wozniacka, premožiteľa našej Dominiky Cibulkovej na Australian Open, si robí z novinárov dobrý deň a začína si z nich pravidelne uťahovať.

Keďže na turnaji kráča kolo za kolom najsuverénnejšie zo všetkých bez straty setu i čo len hrozby tajbrejku a hrá na istotu, obranársky a nezaujímavo, jej doterajšie tlačové besedy nemali šmrnc, žiadny atraktívny charakter.

Zahnala nudu na tlačovkách

Naopak, musela čeliť otázkam, či je spravodlivo na čele bez grandslamového titulu, či už konečne vyhrá, či bude hrať aktívnejšie a podobne. Dánka sa rozhodla veci zmeniť a keď nemôže na dvorci, zobrala veci do svojich rúk na konferenciách.

Najprv po zápase s Cibulkovou nečakala na otázky a sama ich sebe položila i zodpovedala. Všetky tie isté a stále rovnaké, ktoré ju unavujú. Vysvetlila, že chcela niečo zmeniť.

Veľmi jej to nevyšlo, lebo jej odpovede až také vtipné neboli, tak si počkala na včerajšie osemfinále so Ševastovovou a po ňom vyviedla už dokonalý fór. Média jej kačicu zjedli.

Vyhlásila, že na výlete za Melbournom zbadala na ceste ležať zranené klokanie mláďa a keďže miluje zvieratká, nedalo jej a šla pomôcť. Klokan sa však prudko pohol a poškriabal Wozniacku na nohe tak, že musela ísť do nemocnice po pár štichov.

Všetko napravila

Komédiu zahrala tak dokonale a s takým hereckým nadaním, že to neodvolala a pár hodín potom sa už v agentúrach a televízii objavovali informácie o jej ,,zranení". Vycítila, že by mohlo byť zle a sama zvolala večer ďalšiu tlačovku.

,,Chcela by som sa všetkým ospravedlniť za tú vymyslenú historku s klokaním mláďaťom. Prepáčte, ak som vám narobila problémy. Myslela som si, že to zaberie a teraz by som to rada vysvetlila ešte ten istý deň, aby zajtra nevyšli bludy."

Na otázku jedného z kolegov, či by pomohla aj novinárovi, keby ho videla ležať na zemi, odvetila: ,,Jasné, veď som dobrý človek a rada pomôžem v núdzi."

Súvisiace články