Nedeľa, 25. júla, 2021Meniny má Jakub, Timur

Vyžrebovali kvalifikáciu "slovenských" ME 2013 do 17 rokov

SITA|29. nov 2011 o 17:14

V nyonskom sídle Európskej futbalovej únie (UEFA) v utorok vyžrebovali I. fázu kvalifikácie o postup na ME 2013 hráčov do 17 rokov na Slovensku.

NYON.

Usporiadateľskú krajinu doplní sedem tímov, na ktoré čakajú súboje v dvoch etapách eliminácie. Z trinástich skupín postúpia do II. kvalifikačnej fázy (tzv. Elite round) automaticky prví dvaja ako aj dve najlepšie mužstvá z tretích miest (započítavajú sa výsledky dosiahnuté s postupujúcimi). V druhej fáze kvalifikácie (marec 2013) bude utvorených sedem štvorčlenných skupín, ich víťazi postúpia na záverečný turnaj.

Šampionát, ktorý bude aj kvalifikáciou o postup na MS 2013 hráčov do 17 rokov v Spojených arabských emirátoch, je na programe v máji 2013. V roku 2000 sa na Slovensku uskutočnil európsky šampionát "dvadsaťjednotiek".

Žreb základných skupín I. fázy kvalifikácie o postup na ME 2013 vo futbale hráčov do 17 rokov na Slovensku:

1. skupina: Bielorusko, Srbsko, Moldavsko, Arménsko

hrá sa 25. - 30. septembra 2012 v Srbsku

2. skupina: Fínsko, Nemecko, Andorra, San Maríno

hrá sa 3. - 8. októbra 2012 vo Fínsku

3. skupina: Belgicko, Holandsko, Litva, Lotyšsko

hrá sa 23. - 28. októbra 2012 v Belgicku

4. skupina: Španielsko, Poľsko, Azerbajdžan, Bulharsko

hrá sa 19. - 24. októbra 2012 v Bulharsku

5. skupina: Grécko, Francúzsko, Slovinsko, Bosna a Hercegovina

hrá sa 24. - 29. septembra 2012 v Bosne a Hercegovine

6. skupina: Rakúsko, Švajčiarsko, Cyprus, Faerské ostrovy

hrá sa 10. - 15. októbra 2012 v Rakúsku

7. skupina: Anglicko, Severné Írsko, Estónsko, Wales

hrá sa 21. - 26. októbra 2012 v Estónsku

8. skupina: Taliansko, Maďarsko, Albánsko, Lichtenštajnsko

hrá sa 18. - 23. októbra 2012 v Maďarsku

9. skupina: Nórsko, Portugalsko, Malta, Island

hrá sa 29. septembra - 4. októbra 2012 na Malte

10. skupina: Írsko, Rumunsko, Švédsko, Macedónsko

hrá sa 29. septembra - 4. októbra 2012 v Macedónsku

11. skupina: Dánsko, Česko, Čierna Hora, Rusko

hrá sa 25. - 30. septembra 2012 v Česku

12. skupina: Turecko, Chorvátsko, Kazachstan, Izrael

hrá sa 14. - 19. októbra 2012 v Chorvátsku

13. skupina: Škótsko, Gruzínsko, Luxembursko, Ukrajina

hrá sa 30 októbra - 4. novembra 2012 v Gruzínsku

Súvisiace články