Nedeľa, 17. októbra, 2021Meniny má Hedviga

Višňovský sa v New Yorku cíti ako na vidieku

Ľubomír Višňovský (vpravo) si tento týždeň opäť zatrénoval so slovanistami. Vľavo je Martin Štajnoch, v strede Miroslav Šatan. (Autor: TASR)
Ondrej Gajdoš|7. mar 2013 o 20:53

Ofenzívny obranca vybojoval v tejto sezóne play off so Slovanom v KHL a teraz sa snaží o postup do Stanley Cupu s klubom Islanders v NHL.

BRATISLAVA. Ľubomír Višňovský má zaujímavú sezónu. Najprv v KHL vybojoval so Slovanom postup do play off o Gagarinov pohár a po skončení výluky v NHL sa snaží o účasť vo vyraďovacej fáze Stanley Cupu New York Islanders.

Tento týždeň pricestoval na Slovensko, aby podporil kamaráta Jána Daniša, ktorému pri havárii vrtuľníka zahynul syn, a trénoval so slovanistami.

„So Slovanom nám postup do play off vyšiel, a tak verím, že sa mi vydarí aj druhá časť sezóny," povedal 36-ročný ofenzívny bek. „Islanders majú mladé mužstvo, každý bod nás vo Východnej konferencii približuje k ôsmemu miestu."

Pre Višňovského je New York po Los Angeles, Edmontone a Anaheime štvrtou zastávkou v NHL.

„Párkrát som sa vláčikom previezol na rušný Manhattan a stretol som sa aj s Majom Gáboríkom, ktorý hrá za Rangers, ale inak mi život na Long Islande vôbec nepripomína veľkomesto," vravel.

„Našiel som pre rodinu dom v tichej štvrti Jericho pri tréningovej hale, cítim sa ako na vidieku. V piatok cestujeme do Ameriky ako kompletná família a pri deťoch sa budem nabíjať energiou do nahusteného programu NHL."

Už v sobotu nastúpi Višňovský v zápase Islanders - Washington.

Súvisiace články