US Open: Hantuchová a Čepelová otočili zápasy a postúpili

Daniela Hantuchová postúpila do druhého kola US Open.
Daniela Hantuchová postúpila do druhého kola US Open. (Autor: TASR/AP)
SITA|25. aug 2014 o 00:31

Do druhého kola sa neprebojovala Karolína Schmiedlová ani Magdaléna Rybáriková.

US Open, dvojhra žien, 1. kolo

Magdaléna Rybáriková - Caroline Wozniacka (Dán.-10) 1:6, 6:3, 0:2 - skreč Rybáriková

Karolína Schmiedlová - Alexandra Sosnovičová (Biel.) 4:6, 3:6

Daniela Hantuchová - Romina Oprandiová (Švaj.) 4:6, 6:2, 6:3

Jana Čepelová - María Teresa Torróová-Florová (Šp.) 2:6, 7:5, 6:1

BRATISLAVA. Zo slovenských tenistiek sa do druhého kola US Open zatiaľ dostali Jana Čepelová a Daniela Hantuchová.

Obe prehrali prvé sety svojich zápasov, zhodne ich však dokázali otočiť.

Čepelová zdolala Maríu Teresu Torróovú-Florovú zo Španielska, Hantuchová vyradila Rominu Oprandiovú zo Švajčiarska.

Menej sa darilo Karolíne Schmiedlovej, ktorá v dvoch setoch podľahla Bieloruske Alexandre Sosnovičovej.

Magdaléna Rybáriková v zápase proti Dánke Caroline Wozniackej odstúpila po 96 minútach za stavu 1:6, 6:3, 0:2.

V utorok si prvé kolo zahrá Dominika Cibulková, Martin Kližan aj Lukáš Lacko.

Hantuchová: Nebol to jednoduchý zápas

Daniela Hantuchová sa po úspešnom obrate prebojovala do 2. kola. Vlaňajšia štvrťfinalistka si v úvodnom kole poradila so Švajčiarkou Rominou Oprandiovou v troch setoch 4:6, 6:2, 6:3.

Po strate úvodného dejstva prehrávala na začiatku druhého 0:2, potom však získala deväť gemov v rade.

V 2. kole si skúsená Slovenka zmeria sily s Alizé Cornetovou (23.), nad Francúzkou vedie 6:3 aj vďaka trvajúcej šnúre štyroch úspechov (na OH 2012 v Londýne to bolo 6:3, 6:0).

"Každé víťazstvo na grandslame poteší. Človek celý rok trénuje, aby hral na štyroch turnajoch veľkej štvorky najlepšie. V tomto roku sa mi na všetkých podarilo prejsť cez prvé kolo a v pravej chvíli zapnúť."

"Dnes to nebol jednoduchý zápas. Oprandiová hrá veľmi nepríjemný tenis, narúša rytmus hry. O to viac ma teší, že sa mi podarilo otočiť nepriaznivý vývoj. Od stavu 0:2 v druhom sete som začala hrať trochu trpezlivejšie. Hrali sme na novom dvorci, ktorý má oveľa rýchlejší povrch ako tie, na ktorých sme trénovali."

"Musela som si najprv zvyknúť a adaptovať svoju hru. Snažila som sa hrať viac cez výmeny a nezabíjať hneď po prvom údere. V 2. kole čakám ťažký zápas. Na grandslame každý dáva do toho všetko a nie je to ani tak o tenise, ako o bojovnosti," povedala pre TASR slovenská dvojka.

Čepelová si zahrá s Halepovou

Jana Čepelová sa po obrate prebojovala do 2. kola. V dueli proti španielskej antukovej špecialistke Maríi-Tereze Torróovej-Florrovej prehrávala už 2:6, 3:5, no druhý set napokon vyhrala 7:5 a tretí jasne 6:1.

Jej ďalšou súperkou bude svetová dvojka Rumunka Simona Halepová, ktorá minulý týždeň v New Haven prehrala s neskoršou finalistkou Magdalénou Rybárikovou.

Čepelová má v New Yorku už istú prémiu 60.420 USD a 70 bodov do svetového rebríčka WTA. Vlani pri premiére v seniorskej hlavnej súťaži vo Flushing Meadows prehrala hneď na úvod, keď nestačila na Talianku Camilu Giorgiovú.

"Konečne sa mi podarilo prelomiť zlú šnúru a postúpiť na grandslame ďalej. Nebol to jednoduchý zápas. Súperka začala aktívne, tlačila ma a nevedela som na ňu nájsť recept. Postupne som ju však začala rozbehávať, robila viac nevynútených chýb a zápas sa začal otáčať."

"Neuvedomovala som si, že za stavu 2:6, 3:5 som gem od prehry, čo bolo dobré. Hrala som svoju hru a po zisku druhého setu som si verila, že to môžem vyhrať. V treťom sete som síce viedla 4:0, no každý gem bol vyrovnaný. Som rada, že som to zvládla," povedala finalistka turnaja WTA v Charlestone v konferenčnom hovore so slovenskými médiami.

Slovenka sa už teší na duel s Halepovou. "Veľmi sa teším, že si môžem zahrať s takou hráčkou, je to pre mňa česť. Budeme hrať na najväčšom kurte, takéto zápasy mám rada. Ťažko povedať, čo čakať od súperky, dnes sa s Američankou Collinsovou trápila v troch setoch."

"Dôležité bude hrať svoju hru a uvidíme, ako to dopadne. Som rada, že zdravotné problémy, ktoré som mala v New Haven, sú už minulosťou. Štyri dni som ležala v posteli s hnačkami a teplotami, na začiatku dnešného zápasu mi chýbal lepší pohyb, no našla som v sebe sily."

Priebeh zápasu Daniely Hantuchovej

tenis_lipticka_15.jpg 6:3 - Aj druhá slovenská tenistka dnes na US Open predviedla obrat. Po Jane Čepelovej sa to podarilo aj Daniele Hantuchovej.

tenis_lipticka_15.jpg 5:3 - Hantuchovej sa však podarilo Švajčiarku ribrejknúť a bude podávať na víťazstvo v zápase.

tenis_lipticka_15.jpg 2:0 - Slovenskej tenistke vyšiel vstup do druhého setu, Švajčiarke opäť zobrala podanie.

II. set

tenis_lipticka_15.jpg 6:2 - Oprandiová nezvládla pozíciu hráčky podávajucej na udržanie sa v sete. Hantuchová tak, rovnako ako Jana Čepelová, vyrovnala na 1:1 na sety.

tenis_lipticka_15.jpg 2:2 - Slovenskej tenistke sa podarilo švajčiarsku protivníčku brejknúť a vyrovnať stav druhého setu.

I. set

Priebeh zápasu Jany Čepelovej

tenis_lipticka_15.jpg 6:1 - Jana Čepelová napokon dokončila obrat v zápase, španielskej tenistke v treťom sete dovolila uhrať jeden gem.

tenis_lipticka_15.jpg 1:0 - Slovenskej tenistke sa, podobne ako v prvých dvoch setoch, podarilo hneď v prvom geme brejknuť španielsku protivníčku.

II. set

tenis_lipticka_15.jpg 6:5 - Čepelová brejkla svoju súperku a aj ona bude podávať na víťazstvo v druhom sete.

tenis_lipticka_15.jpg 3:5 - Čepelová v druhom sete opäť stratila podanie. Znamená to, že Torróová-Florová bude podávať na víťazstvo v zápase.

tenis_lipticka_15.jpg 1:1 - Čepelová, rovnako ako v prvom sete, prišla o výhodu brejku hneď v nasledujúcom geme.

tenis_lipticka_15.jpg 1:0 - Slovenskej tenistke sa opäť podaril prvý gem setu, znova sa jej podarilo brejknuť súperku.

I. set

tenis_lipticka_15.jpg 2:6 - Čepelová stratila svoje podanie aj tretíkrát, teraz to už aj znamenalo prehru v I. sete.

tenis_lipticka_15.jpg 2:4 - Čepelová druhýkrát v prvom sete prišla o svoje podanie, čím pustila súperku do vedenia. Španielka je momentálne lepšou hráčkou.

tenis_lipticka_15.jpg 1:1 - Slovenská tenistka si však výhodu brejku dlho neudržala, tiež prišla o svoj prvý servis v zápase.

17:05 - Začal sa zápas Jany Čepelovej proti španielskej tenistke Maríi Terese Torróovej-Florovej.

Obe mladé tenistky (Slovenka má 21, jej súperka 22 rokov) sa na US Open predstavili aj vlani. Čepelová skončila v prvom, Torróová-Florová v druhom kole.

Jane Čepelovej momentálne patrí v rebríčku WTA 65. priečka, jej súperka je o tri miesta vyššie.

Domov»Tenis»US Open: Hantuchová a Čepelová otočili zápasy a postúpili