Turnaj trikrát vyhrala. Šarapovová začala v Ríme víťazne

Maria Šarapovová v prvom kole nemala problémy.
Maria Šarapovová v prvom kole nemala problémy. (Autor: TASR/AP)
SITA|15. máj 2017 o 17:38

Ruska v prvom kole zdolala Američanku Christinu McHaleovú.

RÍM. Ruská tenistka po zákaze štartu na 15 mesiacov za porušenie antidopingových pravidiel Maria Šarapovová zvládla svoj vstup do turnaja WTA na antuke v Ríme.

Držiteľka voľnej karty zvíťazila v 1. kole nad Američankou Christinou McHalovou za 95 minút 6:4, 6:2. V bilancii zo vzájomných duelov zvýšila na 5:0.

RÍM - 1. kolo:

(dotácia 3 076 495 USD, antuka)

M. Šarapovová (Rus.) - Christina McHalová (USA) 6:4, 6:2

/za 95 minút/

Tridsaťročná niekdajšia jednotka singlového renkingu Šarapovová získala v talianskej metropole titul v sezónach 2011, 2012 a 2015.

Teraz sa v druhom kole v areáli Foro Italico stretne s veteránkou Mirjanou Lučičovou-Baroniovou nasadenou ako šestnástou. Chorvátku nedávno prekonala v prvom kole v Madride 4:6, 6:4, 6:0.

Na osemfinálové tretie kolo prichádza do úvahy Šarapovovej duel s nemeckou staronovou jednotkou svetového rebríčka Angelique Kerberovou.

Držiteľka kariérneho Grand Slamu Šarapovová po aprílovom návrate bola v semifinále v Stuttgarte a neuspela v druhom kole v spomenutom Madride.

Zhodne tiež hrala na základe voľnej karty. Figuruje na 211. pozícii v hodnotení.

V utorok sa dozvie verdikt Francúzskej tenisovej federácie (FFT) v súvislosti s voľnou kartou na vrcholný parížsky turnaj Roland Garros (28. mája - 11. júna).

Maria Šarapovová v prvom kole turnaja v Ríme problémy nemala. Pozrite sa, ako sa zrodilo jej víťazstvo: fotogaléria

Laura Siegemundová (Nem.) - Naomi Osaková (Jap.) 6:2, 6:4

Kateřina Siniaková (ČR) - Šuaj Čang (Čína) 5:7, 6:3, 7:6 (6)

Wang Čchiang (Čína) - Jelena Vesninová (Rus.-11) 6:2, 6:4

Mona Barthelová (Nem.) - Šuaj Pcheng (Čína) 6:1, 3:6, 6:3

Jelena Jankovičová (Srb.) - Alison Riskeová (USA) 6:3, 6:3

Caroline Garciová (Fr.) - Donna Vekičová (Chor.) 7:6 (2), 3:6, 7:6 (6)

Venus Williamsová (USA-9) - Jaroslava Švedovová (Kaz.) 6:4, 7:6 (4)

Anastasia Pavľučenkovová (Rus.-12) - Samantha Stosurová (Aus.) 6:4, 6:7 (5), 6:1

Alizé Cornetová (Fr.) - Sara Erraniová (Tal.) 6:3, 6:4