Tsonga postúpil do štvrťfinále, Berdych skončil

Jo-Wilfried Tsonga.
Jo-Wilfried Tsonga. (Autor: TASR/AP)
SITA|4. jún 2012 o 13:16

BRATISLAVA. Domáci tenista Jo-Wilfried Tsonga a Argentínčan Juan Martín Del Potro v pondelok dotvorili štvrťfinálové dvojice dvojhry mužov Roland Garros v Paríži.

Obaja ťažili z náskokov, ktoré mali v nedeľu, keď ich osemfinálové súboje prerušili pre tmu. Zhodne sa im pritom napokon nevypomstilo, že ešte dali súperom šancu.

Finalista melbournských Australian Open 2008 Tsonga, ktorý v piatom sete duelu so Stanislasom Wawrinkom pustil Švajčiara z "otváracieho" skóre 4:2 v piatom sete na 4:4, na príjme v desiatej hre premenil druhý mečbal, keď si returnom z druhého podania okamžite vynútil tlak.

Medzi najlepšími ôsmimi na medzinárodných otvorených majstrovstvách Francúzska je prvý raz a bude hrať proti Srbovi Novakovi Djokovičovi.

Šampión z US Open 2009 Del Potro síce vo štvrtom sete proti Tomášovi Berdychovi stratil náskok 4:1, ale vyhol sa prípadnej piatej časti - na príjme v dvanástom geme sa presadil na nulu.

Najbližšie bude čeliť Švajčiarovi Rogerovi Federerovi, ktorého zdolal v newyorskom finále. Argentínčan proti Berdychovi v tajbrejku prvého setu zvládol manko 2:4.

Zverenec Mariána Vajdu Djokovič, ktorý v nedeľu v osemfinále prekonal Taliana Andreasa Seppiho z 0:2 na sety, má proti Tsongovi štatistiku 5:5.

V jedinom doterajšom súboji na antuke zvíťazil v máji vo štvrťfinále v Ríme 7:5, 6:1. Vo finále Australian Open 2008 to bolo v štyroch setoch.

Parížsky šampión spred troch rokov Federer vedie nad Del Potrom vysoko 11:2 aj zásluhou aktuálnej série piatich víťazstiev. V marci na tvrdom povrchu v kalifornskom Indian Wells triumfoval presvedčivo 6:3, 6:2.

Na antuke naposledy hrali v semifinále RG 2009 a Švajčiar predviedol obrat z 1:2 na sety. Proti Juhoameričanovi neprehral už 11 setov za sebou.

ico

Výsledky pondelňajších stretnutí osemfinálového 4. kola Roland Garros:

Rafael Nadal (Šp.-2) - Juan Monaco (Arg.-13) 6:2, 6:0, 6:0

Andy Murray (V. Brit.-4) - Richard Gasquet (Fr.-17) 1:6, 6:4, 6:1, 6:2

Jo-Wilfried Tsonga (Fr.-5) - Stanislas Wawrinka (Švaj.-18) 6:4, 7:6 (6), 3:6, 3:6, 6:4 - v nedeľu prerušené za stavu 4:2 v piatom sete pre tmu

David Ferrer (Šp.-6) - Marcel Granollers-Pujol (Šp.-20) 6:3, 6:2, 6:0

Juan Martín Del Potro (Arg.-9) - Tomáš Berdych (ČR-7) 7:6 (6), 1:6, 6:3, 7:5 - v nedeľu prerušené po treťom sete pre tmu

Nicolás Almagro (Šp.-12) - Janko Tipsarevič (Srb.-8) 6:4, 6:4, 6:4