Sobota, 31. júla, 2021Meniny má Ignác

Tenis:Vo farbách Nemecka sa vo finále Fed Cupu predstavia Rittnerová i Lamadeová

TASR|1. nov 2001 o 17:30

Londýn 1. novembra (TASR) - Nehrajúci kapitán nemeckého fedcupového tímu Markus Schur oznámil nomináciu na finálový turnaj tejto najprestížnejšej ženskej tímovej súťaže (7. - 11. novembra v Madride). Figurujú v nej Barbara Rittnerová, Bianca Lamadeová, Martina Müllerová a Scarlett Wernerová.

Vo výbere nefiguruje skúsená Anke Huberová, ktorá po prehre s Belgičankou Justine Heninovou na MS WTA Tour v Mníchove ukončila kariéru. Nemecko bude v Madride štartovať namiesto USA, ktoré odvolali svoju účasť na podujatí z obáv o bezpečnosť v súvislosti so septembrovými teroristickými útokmi. Kandidátom na post náhradníka za USA bolo aj Slovensko, v prospech Nemiek však napokon rozhodlo lepšie rebríčkove postavenie prvých dvoch hráčiek k 1. októbru.

Vo farbách Belgicka, ktoré bude na finálovom turnaji Pohára federácie patriť medzi favoritov, sa predstavia finalistka tohtoročného Wimbledonu Justine Heninová, Kim Clijstersová, Laurence Courtoisová a Els Callensová. V nominácii Francúzska figurujú Nathalie Tauziatová, Amelie Mauresmová, Sandrine Testudová a Nathalie Dechyová. Rusko budú reprezentovať Jelena Dementievová, Jelena Lichovcevová, Nadežda Petrovová a Jelena Bovinová. Španielsko budú reprezentovať skúsené hráčky Arantxa Sanchezová-Vicariová, Conchita Martinezová, ďalej Gala Leonová Garciová a Virginia Ruanova Pascalová. V nominácii Argentíny figurujú Paula Suarezová, Maria Emilia Salerniová, Clarisa Fernandezová a Laura Montalvová. Austrália sa bude spoliehať na Nicole Prattovú, Aliciu Molikovú, Rachel McQuillanovú a Evie Dominikovicovú, zatiaľčo nehrajúci tréner českého fedcupového tímu Ján Šimbera príde do Madridu so štvoricou Daja Bedáňová, Denisa Chládková, Květa Hrdličková a Petra Cetkovská.

la fi

Súvisiace články