Tenistky do 14 rokov skončili na zimných ME strieborné

SITA|19. feb 2012 o 16:46

Slovenské tenisové reprezentantky do 14 rokov Viktória Kužmová, Tereza Mihalíková a Tamara Kupková získali striebro na zimných ME družstiev tejto vekovej kategórie.

BRATISLAVA. Slovenské tenisové reprezentantky do 14 rokov Viktória Kužmová, Tereza Mihalíková a Tamara Kupková získali striebro na zimných ME družstiev tejto vekovej kategórie Winter Cup by Head v českom Rožnove pod Radhoštěm. V nedeľňajšom finále prehrali zverenkyne kapitána Daniela Čálika s domácimi rovesníčkami 0:2.

Slovenky do 16 rokov zvíťazili v nedeľu v zápase o konečné 5. miesto na záverečnom turnaji zimných majstrovstiev Európy tímov tejto vekovej kategórie v českom Frýdlante nad Ostravicí nad Švajčiarkami 2:0. Chlapci zo SR do 14 a 16 rokov sa neprebojovali z kvalifikačných na finálové podujatia.

Nedeľa - výsledky:

DIEVČATÁ:

Do 14 rokov (Rožnov pod Radhoštěm / ČR):

Finále:

Slovensko - Česko 0:2 (štvorhru neodohrali)

(Tereza Mihalíková - Tereza Kolářová 1:6, 4:6, Tamara Kupková - Denisa Cíchová 3:6, 1:6)