Nedeľa, 25. júla, 2021Meniny má Jakub, Timur

Tenis: Obvinený Šrejber na slobode

TASR|2. feb 2001 o 09:26

Praha 1. februára (TASR) - Na konečný verdikt odvolacieho súdu bude bývalý český vrcholový tenista a podnikateľ Milan Šrejber čakať na slobode. Rozhodol o tom dnes Vrchný súd v Prahe konštatovaním, že dôvody na väzbu pominuli. Šrejber bol prepustený na sl

obodu na základe zaplatenia kaucie vo výške päť miliónov českých korún. Podľa prokurátora je kaucia nízka. S týmto názorom sa však Vrchný súd nestotožnil.

Mestský súd v Prahe odsúdil Milana Šrejbra 19. januára za zneužitie informácií v obchodnom styku na päť a pol roka odňatia slobody, odsúdený sa však proti rozsudku odvolal a ten nenadobudol platnosť. Od svojho zatknutia na pražskom ruzyňskom letisku 6. januára strávil Šrejber vo väzbe viac ako tri týždne. Podľa Mestského súdu sa Šrejber pri nedovolených obchodoch s cennými papiermi v rokoch 1995-96 obohatil na úkor dvoch podielových fondov o 13 miliónov korún.

Bývalý tenista, ktorého najvýraznejším športovým úspechom bolo štvrťfinále na US Open v roku 1986, sa stal po skončení tenisovej kariéry mediálne známym v súvislosti s tajným sponzorovaním Klausovej ODS.

Súvisiace články