Pondelok, 26. júla, 2021Meniny má Anna, Hana, Anita

Tenis: McEnroe sa na Slovákov v New Yorku teší, Kučera je vraj nebezpečný

TASR|19. okt 2001 o 13:19

>New York 18. októbra (TASR) - Nehrajúci kapitán amerického daviscupového tímu Patrick McEnroe vyjadril spokojnosť so štvrtkovým žrebom 1. kola svetovej skupiny tejto najprestížnejšej tenisovej súťaže reprezentačných tímov

"Samozrejme som veľmi šťastný, že prvé kolo odohráme doma proti Slovákom," povedal McEnroe, ktorého mladé družstvo pred niekoľkými dňami zdolalo v baráži o účasť vo svetovej skupine Indiu 4:1. Američanom vybojovala postup dvojica mladíkov James Blake (21 ročný) a Andy Roddick (19). Podľa McEnroea však majú hviezdy Pete Sampras a Andre Agassi cestu do tímu stále otvorenú.

"Ak Pete, alebo Andre prejavia záujem hrať v tíme, vypočujem ich," povedal McEnroe. "Síce to v reále neočakávam, stále však verím, že sa medzi nami môžu objaviť," prezradil nehrajúci kapitán a dodal: "Sú to velikáni, legendy tenisu a bol by som idiot, keby som ich nevypočul."

Nehrajúci kapitán sa podľa vlastných slov chystá s hráčmi prebrať aj otázku povrchu, na ktorom proti Slovákom nastúpia. "Ja uprednostňujem pomalší tvrdý povrch," povedal McEnroe. "Ak by ste sa spýtali Andyho Roddicka, povedal by asi to isté, lebo na tom povrchu môže dosiahnuť esá zo servisov. A ide aj o to, že Slováci preferujú rýchlejší povrch, takže musíme zvážiť, čo na nich pripravíme," vysvetlil ďalej.

McEnroe očakáva, že slovenský tím príde do New Yorku s Karolom Kučerom a Dominikom Hrbatým. "Kučera dlhšiu dobu nehral pre zranenie a neviem, či bude do februára v potrebnej forme, ale v každom prípade je to nebezpečný hráč," povedal americký kapitán pripomenúc, že Kučera pred niekoľkými rokmi porazil na US Open Andre Agassiho. "Keď však pozriem na slovenský tím, myslím, že moji hráči sú univerzálnejší," uzavrel Patrick McEnroe.

Súvisiace články