Maďarské finále v Bratislave ovládol Fucsovics. Rok zakončí v elitnej stovke

Ilustračná fotografia.
Ilustračná fotografia. (Autor: SITA/AP)
TASR|13. nov 2022 o 17:50

Fucsovicsovi stačili vo finále iba dva sety.

Peugeot Slovak Open 2022

Dvojra mužov - finále:

Márton Fucsovics (Maď.-2) - Fábián Marozsán (Maď.) 6:2, 6:4

BRATISLAVA. Maďarský tenista Márton Fucsovics sa stal víťazom dvojhry na bratislavskom challengeri Peugeot Slovak Open.

Vo finále v pozícii nasadenej dvojky zdolal svojho krajana Fábiána Marozsána 6:2, 6:4. Fucsovics si pripísal na konto celkovo piaty singlový titul na ATP Challenger Tour.

Fucsovics: Celý týždeň som hral veľmi dobre

Z Bratislavy si odnáša prémiu 9200 eur pred zdanením a 90 bodov do svetového rebríčka Entry. Fucsovics od začiatku duelu v NTC potvrdzoval úlohu favorita.

V prvom sete si po dvoch brejkoch vybudoval rozhodujúci náskok 5:1. V druhom dejstve víťaz turnaja ATP v Ženeve z roku 2018 za stavu 2:2 po tretí raz zobral Marozsánovi servis a šancu na zisk trofeje už z rúk nepustil. Po víťaznom bekhende po čiare premenil v desiatom geme hneď prvý mečbal.

"Som veľmi rád, že som po štyroch rokoch opäť zdvihol nad hlavu víťaznú trofej. Všetko som podriadil tomu, aby som v Bratislave zvíťazil. Celý týždeň som hral veľmi dobre. Mojim cieľom bolo zakončiť rok v elitnej stovke, čo sa mi vďaka tomuto titulu podarilo. Po veľmi zlej sezóne je to skvelý záver," povedal Fucsovics po zisku titulu pre oficiálnu stránku turnaja.

Maďarské finále bolo prvé v histórii

Jeho duel proti Marozsanovi bol vôbec prvý čisto maďarský súboj vo finále challengerovej tour.

"Bola to pre mňa zvláštna situácia. Ani si nepamätám, kedy som naposledy hral proti krajanovi profesionálny zápas. Je to už určite viac ako päť rokov. Som rád, že som to dnes zvládol a nepoľavil v koncentrácii.

Fábián má pred sebou výbornú budúcnosť. Ak bude takto pokračovať, myslím si, že čoskoro bude v prvej stovke rebríčka. Je veľmi pracovitý a pokorný. Je skvelým príkladom pre mladú generáciu. Blahoželám mu k finálovej účasti," pokračovala maďarská singlová jednotka.

Na bratislavskom challengeri sa Fucsovics predstavil už štvrtýkrát: "Mám veľmi rád povrch v NTC aréne. Vyhovuje mi hotel, milujem slovenské jedlo. Výhodou je, že som sa na turnaj priviezol vlastným autom, čo je skvelá zmena oproti lietaniu. Všetko fungovalo výborne," dodal na záver.

Nachádzate sa tu:
Domov»Tenis»Maďarské finále v Bratislave ovládol Fucsovics. Rok zakončí v elitnej stovke