Pondelok, 25. októbra, 2021Meniny má Aurel

Tenis: Malik a Mečiř kapitánmi aj pre rok 2003, Stankovič sa ešte nerozhodol

TASR|27. jan 2003 o 15:04

Bratislava 27. januára (TASR) - Tri mesiace pred zápasom slovenskej fedcupovej reprezentácie v 1. kole svetovej skupiny v nemeckom Ettenheime s domácimi ...

Bratislava 27. januára (TASR) - Tri mesiace pred zápasom slovenskej fedcupovej reprezentácie v 1. kole svetovej skupiny v nemeckom Ettenheime s domácimi tenistkami (26. a 27. apríla) má zatiaľ podpísanú zmluvu s tenisovým zväzom iba kapitán obhajcov titulu Tomáš Malik. Členovia jeho realizačného tímu by ich mali parafovať v najbližších dňoch.

Trochu iná je situácia v daviscupovom družstve - kapitánom síce zostáva Miloslav Mečíř, ale menoslov svojich najbližších spolupracovníkov predostrie vedeniu Slovenského tenisového zväzu (STZ) do 15. februára. STZ až po tomto termíne pristúpi k podpisom kontraktov s hráčmi. "Zatiaľ nás netlačí čas, hráme až v apríli," vysvetlil generálny sekretár STZ Igor Moška a pokračoval: "Zmluvy sme doteraz uzavreli s kapitánmi, Tomášom Malikom pre Pohár federácie a Milošom Mečířom pre Davis Cup. Fedcupový realizačný tím sa meniť nebude, jeho členom sme predostreli návrhy kontraktov a v najbližších dňoch by ich mali parafovať. Trochu iná je situácia pri mužskej reprezentácii, kapitána sme zaviazali, aby nám do 15. februára oznámil zloženie svojho realizačného tímu. Keď doriešime túto záležitosť, pristúpime k dohode s hráčmi. Oslovia ich kapitáni, predpokladám, že nič nebude brániť uzavretiu zmlúv."

Doterajší tréner daviscupovej reprezentácie Branislav Stankovič prezentoval síce po vypadnutí Slovenska zo svetovej skupiny v septembrovej baráži s Rumunskom úmysel prehodnotiť svoje ďalšie pôsobenie v realizačnom tíme, ale ponuku od kapitána dostal aj na tento rok: "Práve sa o tom s Milošom Mečířom rozprávame, pokiaľ viem, všetci, čo vlani pri reprezentácii pracovali, chcú aj naďalej. Čo sa týka mňa, kapitán ma oslovil a tlmočil mi prianie hráčov, aby som ich trénoval aj tento rok," povedal Stankovič a pokračoval: "Je to však na ďalšie rokovania, záleží aj na postoji zväzu, ktorý mal určite iné predstavy o našich výsledkoch."

Slovenskí tenisti budú musieť urobiť prvý krok na ceste za návratom do svetovej špičky víťazstvom v druhom kole 1. skupiny euro-africkej zóny v Luxembursku (4. - 6. apríla). V prípade predpokladaného víťazstva by Mečířovi zverenci postúpili do jesennej baráže o postup vyššie. Slovenská jednotka Dominik Hrbatý však v závere minulého roka oznámil svoj úmysel v Luxembursku neštartovať. "V mojom rozhodovaní zaváži aj to, či budú dvaja naši najlepší tenisti Dominik Hrbatý a Karol Kučera v Davisovom pohári hrať. Osobne som presvedčený, že jasno bude tak do desiatich dní," uzavrel Stankovič.

Súvisiace články