Utorok, 3. augusta, 2021Meniny má Jerguš

Tenis: Krošlák na DC už trénuje, Hrbatý začne s prípravou až v sobotu

TASR|1. feb 2001 o 17:31

Bratislava 1. februára (TASR) - V hale "C" bratislavskej Incheby pokračovali vo štvrtok slovenskí tenisoví reprezentanti v príprave na na stretnutie 1. kola Davisovho pohára, v ktorom v dňoch 9.-11. februára privíta Slovensko reprezentantov Ruska. Pod ved

ením nehrajúceho kapitána Miloslava Mečířa sa na greensete, privezenom z lisabonského turnaja ATP Masters, predstavil už aj Ján Krošlák, ktorý v stredu dorazil do Bratislavy z turnaja v Hamburgu.

"Je to tu veľmi rýchle, v Hamburgu som hral na koberci, ktorý bol o poznanie pomalší. Loptičky odskakujú vyššie, na čo si treba zvyknúť. Povrch je ale pripravený veľmi dobre," povedal Krošlák. Tímová trojka si v modelovanom stretnutí zahrala s náhradníkom Karolom Beckom, ktorý v závere trochu strácal dych. "Niečo na mňa lezie," posťažoval sa talentovaný mladík. Po tejto dvojici si zmerali sily domáca dvojka Karol Kučera so sparingpartnerom Borisom Borgulom. Hoci sa v súčasnosti najlepší slovenský hráč Dominik Hrbatý vrátil z turnaja ATP už v stredu, do spoločnej prípravy sa zapojí až v sobotu. "Potrebuje si trochu oddýchnuť, načerpať psychické sily," objasnil jeho neúčasť tréner Marián Vajda.

Oficiálna ruská výprava pricestuje na Slovensko v pondelok, hráči pod vedením nehrajúceho kapitána Šamila Tarpiščeva podľa toho, ako skončia na turnajoch. "Safin s Kafeľnikovom si objednali hotel od nedele, asi chcú hrať finále turnaja v Miláne," zavtipkoval medzinárodný sekretár Slovenského tenisového zväzu Ľubomír Páleník a pokračoval: "V pondelok by mal prísť nehrajúci kapitán s ostatnými členmi ruskej výpravy, no niektorí z nich pricestujú až v priebehu týždňa. Prezident medzinárodnej tenisovej federácie (ITF) pán Francesco Ricci Bitti má v stredu ešte povinnosti v Londýne, no predpokladáme, že vo štvrtok priletí do Schwechatu a odtiaľ ho autom privezieme na Slovensko. V sobotu je naplánovaná slávnostná večera v Primaciálnom paláci, za účasti prezidenta republiky, premiéra, členov vlády, oboch výprav a pozvaných hostí, vrátane prezidenta ITF." Minuloročná zmena ruskej hymny narobila organizátorom stretnutia "menšie vrásky", chvíľu trvalo, kým zohnali jej kvalitnú kópiu. "Nemali ju dokonca ani na ruskom veľvyslanectve," poznamenal Ľ. Páleník.

O stretnutie je naďalej veľký záujem, hala s kapacitou 3000 divákov je už takmer vypredaná. Napriek tomu by mali byť vstupenky ešte v predpredaji po celom Slovensku a ak nejaké zostanú, od pondelka budúceho týždňa ich môžu záujemcovia získať priamo na Slovenskom tenisovom zväze na Junáckej ulici v Bratislave.

Súvisiace články