Sobota, 4. decembra, 2021Meniny má Barbora, Barbara

Tenis: Hewitt povedie Austráliu vo štvrťfinále Davisovho pohára

TASR|13. mar 2003 o 10:00

Melbourne 13. marca (TASR) - Nehrajúci kapitán daviscupového tímu Austrálie John Fitzgerald môže v štvrťfinálovom súboji so Švédskom počítať aj so svetovou ...

Melbourne 13. marca (TASR) - Nehrajúci kapitán daviscupového tímu Austrálie John Fitzgerald môže v štvrťfinálovom súboji so Švédskom počítať aj so svetovou jednotkou Lleytonom Hewittom. Okrem neho už nominoval aj Marka Philippoussisa. Obaja sú momentálne vo výbornej forme a minulý týždeň sa spolu stretli vo finále turnaja ATP v Scottsdale. Zápas Švédsko - Austrália sa uskutoční 4.-6. apríla vo švédskom Malmö.

John Fitzgerald uviedol, že sa bude opäť spoliehať na hráčov, ktorí sa minulý mesiac v úvodnom kole podieľali na víťazstve 4:1 nad Veľkou Britániou. Dvojicu Hewitt - Philippoussis tak doplní ľavák s výborným podaním Wayne Arthurs a špecialista na štvorhru Todd Woodbridge.

Švédi, ktorí vyradili v 1. kole Brazíliu, zatiaľ nomináciu neoznámili. Obe krajiny sa naposledy v Davisovom pohári stretli v roku 2001 v Sydney v semifinále a Austrália zvíťazila 4:1.

mr go

Súvisiace články