Utorok, 15. júna, 2021Meniny má Vít

Stav finále Pohára federácie je po prvom dni nerozhodný

Coco Vandewegheová. (Autor: SITA/AP)
TASR|11. nov 2017 o 15:45

Bielorusko - USA 1:1 po prvom hracom dni.

MINSK. Stav 1:1 je po sobotňajších dvojhrách v rámci víkendového stretnutia Bielorusko - USA v Minsku vo finále Pohára federácie 2017 tenisových reprezentačných družstiev žien.

Hostky poslala do vedenia na tvrdom povrchu Rebound Ace Synpave vo vypredanej hale Čižovka Arena so zápasovou kapacitou 8807 miest CoCo Vandweghová, ktorá prekonala Alexandru Sasnovičovú za 91 minút 6:4, 6:4.

Následne domáca Arina Sobolenková zdolala Sloane Stephensovú za dve hodiny 6:3, 3:6, 6:4. Zhodne to boli premiérové vzájomné súboje.

"Ako líderka tímu som splnila úlohu dostať nás na ukazovateľ skóre. Teraz si odfúknem a budem povzbudzovať Sloane, aby sme po prvom dni viedli 2:0," povedala Vandeweghová, citovala ju internetová stránka Fed Cupu.

K búrlivej atmosfére podľa The Associated Press dodala: "Je to súčasťou výhody domáceho prostredia, niečo podobné by som očakávala, ak by sme hrali v Spojených štátoch amerických."

Sasnovičová vyhlásila: "Úroveň bola veľmi vysoká a CoCo zahrala naozaj vynikajúco. Ja som si počínala dobre. Snažila som sa dodržiavať taktické zámery. Kapitán povedal, že mi to išlo."

V druhej dvojhre úvodného dňa 55. finále MS tímov ITF sa zrodilo prekvapenie, keď ešte len 19-ročná Sobolenková, 78. v počítačovom poradí, zdolala 24-ročnú Stephensovú (13.), v septembri senzačnú dobyvateľku newyorských grandslamových US Open.

"Nikdy predtým som na kurte nepociťovala toľko emócií. Keď hráte finále Fed Cupu pred vlastnými fanúšikmi za stavu 0:1 a musíte uspieť, nemôže to vari ani byť inak. Nehrala som príliš dobre, lebo som vzdorovala aj sama seba, ale bojovala som a dokázala som to. Potom som sa od úľavy rozplakala," uviedla Sobolenková podľa FedCup.com.

"Myslím si, že súperka odohrala veľmi dobrý zápas. Ja som vzdorovala, ako sa len dalo, a bojovala som zo všetkých síl. Viac som s tým nedokázala urobiť... Zajtra sa vrátim a budem mať rovnaký prístup. Dnešok treba nechať za sebou," podotkla Stephensová, ktorá po dosiahnutí spomenutého životného úspechu má zápasovú bilanciu 0:5.

Finále Pohára federácie:

Bielorusko - USA 1:1

Alexandra Sasnovičová - Coco Vandewegheová 4:6, 4:6

Arina Sobolenková - Sloane Stephensová 6:3, 3:6, 6:4

Zostávajúci program - nedeľa:

Arina Sobolenková - CoCo Vandeweghová

Alexandra Sasnovičová - Sloane Stephensová

Vera Lapková, Lidija Morozovová - Alison Riskeová, Shelby Rogersová

Súvisiace články