V ďalšom kole ju čaká nenasadená súperka.

Roland Garros 2022

Dvojhra žien - 1. kolo:

Anna Karolína Schmiedlová (SR) - Kristína Kučová (SR) 4:6, 7:6 (1), 6:2

PARÍŽ. Anna Karolína Schmiedlová zdolala v prvom kole Roland Garros 2022 svoju krajanku Kristínu Kučovú po troch hodinách 4:6, 7:6 (1), 6:2.

Bratislavská rodáčka smerovala za svojim druhým víťazstvom v hlavnej fáze parížskeho grandslamu, ale dobre rozohraný zápas stratila.

Kučovej vyšiel úvod zápasu, keď dvakrát prelomila podanie súperky a rýchlo si vybudovala náskok 3:0. Jej kolegyňa z fedcupového tímu síce následne znížila na 2:3, no ďalšie dva gemy sa opäť stali korisťou Kučovej.

Slovenská tenistka Kristína Kučová počas Roland Garros 2022.
Slovenská tenistka Kristína Kučová počas Roland Garros 2022. (Autor: TASR/AP)

Tá za stavu 5:4 využila pri vlastnom podaní prvý setbal a išla do vedenia. Schmiedlová robila v dôležitých momentoch príliš veľa nevynútených chýb.

V druhom sete Kučová nepremenila za stavu 5:3 mečbal a v nasledujúcom geme pri vlastnom podaní nevyužila ani sľubný náskok 30:0.

Schmiedlová obdivuhodne zabojovala, otočila skóre na 6:5 a vynútila si tajbrejk, v ktorom napokon dovolila uhrať Kučovej iba jedinú loptičku.

V rozhodujúcom sete už Schmiedlová na dvorci dominovala. Po dvoch brejkoch odskočila Kučovej na 5:1 a v ôsmom geme premenila prvý mečbal.

Schmiedlová upravila vzájomnú bilanciu na 2:3 a v druhom kole ju čaká nenasadená Danka Koviničová z Čiernej Hory.