Tak ďaleko nebola pol roka. Cibulková postúpila do štvrťfinále

Dominika Cibulková vyhrala v New Havene už druhý zápas.
Dominika Cibulková vyhrala v New Havene už druhý zápas. (Autor: Ilustračné - TASR/AP)
SITA|25. aug 2015 o 22:56

Dva zápasy hrala takmer šesť hodín. O postup z prvého kola bojovala Dominika Cibulková viac ako tri hodiny, odpor Kristiny Mladenovičovej v druhom kole zlomila po 167 minútach.

NEW HAVEN - 2. kolo:

(dotácia 754 163 USD, tvrdý povrch)

Dominika Cibulková (SR) - Kristina Mladenovicová (Fr.) 2:6, 7:6 (1), 7:5

/za 167 minút/

NEW HAVEN. Slovenská tenistka Dominika Cibulková uspela v utorňajšom zápase osemfinálového 2. kola dvojhry na turnaji WTA Premier Connecticut Open presented by United Technologies v americkom New Havene.

Nad rovnako nenasadenou Francúzkou Kristinou Mladenovicovou zvíťazila za 167 minút po tuhom boji v troch setoch 2:6, 7:6 (1), 7:5.

Cibulková v rámci obratu nedoplatila v druhom sete na to, že z 5:2 pustila Mladenovicovú do tajbrejku. V rozhodujúcej časti si poradila s nepríjemným mankom 2:4.

Za stavu 6:5 sa dopodávala k triumfu cez skóre 0:30.

Na turnaji zvládla už druhý podobne vyrovnaný a dlhý zápas. V nedeľu v prvom kole lámala odpor Bulharky Cvetany Pironkovovej 194 minút. Vyhrala 7:6 /8/, 6:7 /5/, 6:3.

Dominika Cibulková zvládla už druhý dlhý a náročný zápas. FOTO - Ilustračné TASR/AP.

Dvadsaťšesťročná Bratislavčanka je po zdravotnej výluke od februára do júna momentálne až 58. v renkingu. Proti dvadsaťdvaročnej Mladenovicovej (39.) to však vie.

V bilancii zo vzájomných súbojov upravila už na 5:0.

Nadviazala na výrazne hladší úspech 6:2, 6:2 z januára tohto roka. Dosiahla ho na podujatí v austrálskom Sydney.

Jedno z piatich víťazstiev nad Mladenovicovou dosiahla Cibulková pred dvoma rokmi na Sony Open.

Cibulková bude vo štvrťfinále čeliť úspešnejšej z duelu Lucie Šafářová (ČR-4) - Irina-Camelia Begová (Rum.).

Už má istotu sto bodov do hodnotenia a prémie 19 470 USD brutto.

Slovenka je medzi najlepšou osmičkou na hlavnej profesionálnej úrovni prvý raz od februára. Vtedy sa takto ďaleko dostala v hale v belgických Antverpách. A po nezdare zamierila na operáciu nohy.

Cibulková dosiahla dve víťazstvá na jednom turnaji premiérovo od konca júna, keď sa jej to podarilo na tráve v anglickom Eastbourne.

Nad 28-ročnou finalistkou tohtoročného parížskeho antukového vrcholného Roland Garros Šafářovou (6.) vedie 4:1. S 24-ročnou Begovou (28.) ešte nehrala.