Štafety mužov vyhrali Nóri, Slováci obsadili dvanáste miesto

Tarjei Bö.
Tarjei Bö. (Autor: TASR/AP)
SITA|13. feb 2016 o 22:22

Súperi im nestačili. Nórske kvarteto vyhralo štafety mužov na 4x7,5 km v Presque Isle o viac ako pol minúty pred druhým Francúzskom. Tretí Nemci zaostali o 42,6 sekundy.

PRESQUE ISLE. Nórski biatlonisti Lars Helge Birkeland, Erlend Bjöntegaard, Johannes Thingnes Bö a Tarjei Bö zvíťazili v americkom stredisku Presque Isle v sobotňajších pretekoch štafiet na 4x7,5 km na záver súperení mužov v rámci ôsmeho kola Svetového pohára.

Druhí s odstupom 30,1 sekundy skončili Francúzi Simon Fourcade, Quentin Fillon-Maillet, Simon Desthieux a Jean-Guillaume Béatrix. Tretí boli Nemci Erik Lesser, Andreas Birnbacher, Daniel Böhm a Benedikt Doll - zaostali o 42,6 s.

Slováci Matej Kazár, Miroslav Matiaško, Michal Šima a Michal Kubaliak so streleckou bilanciou 1+11 a mankom 4:45,2 min obsadili dvanástu priečku medzi šestnástimi kvartetami.

O 22.10 h SEČ sa začnú preteky štafiet žien na 4x6 km, ktoré presuli z nedele pod vplyvom predpovedí meteorológov o teplotách pod -20 stupňov Celzia, čo je hranica stanovená pravidlami.