Streda, 28. júla, 2021Meniny má Krištof

Srbské médiá oslavujú svoje tenistky: Neuveriteľné víťazstvo

Jelena Jankovičová po rozhodujúcom víťazstve vo štvorhre. (Autor: TASR)
TASR|18. apr 2011 o 09:52

Srbské tenistky sa po roku vracajú medzi elitu Fed Cupu, Jelena Jankovičová dokonca tvrdí, že ich tím má potenciál celú súťaž vyhrať.

BELEHRAD. Slovenské tenistky sa neudržali vo svetovej skupine Pohára federácie, keď v baráži o účasť medzi elitnou osmičkou prehrali na antuke v bratislavskom NTC so Srbskom 2:3.

O rozhodujúci tretí bod pre srbské farby sa v dramatickej záverečnej štvorhre postarali Jelena Jankovičová s Aleksandrou Kruničovou, ktoré po skvelom obrate zdolali pár Daniela Hantuchová, Magdaléna Rybáriková za 3:17 h v troch setoch 2:6, 7:5 a 9:7.

baráž o účasť vo svetovej skupine Pohára federácie:

SR - SRBSKO 2:3

Dominika Cibulková - Bojana Jovanovská 4:6, 6:3, 6:1

Daniela Hantuchová - Ana Ivanovičová 2:6, 4:6

Cibulková - Ivanovičová 6:4, 3:3 - skreč

Hantuchová - Jelena Jankovičová 2:6, 6:3, 5:7

Hantuchová, Magdaléna Rybáriková - Jankovičová, Aleksandra Kruničová 6:2, 5:7, 7:9

Slovenky nevyužili vedenie 6:2 a 5:1, v desiatom geme druhého dejstva nepremenili dva mečbaly. Srbky odplatili slovenskému družstvu vlaňajšiu prehru 2:3 z belehradskej Arény a v treťom meraní síl sa tešili z prvého víťazstva.

Jankovičová žolíkom

Zverenky kapitána Dejana Vraneša sa po roku vracajú medzi elitu, Slovenky odštartujú rok 2012 v II. svetovej skupine.

Srbský kapitán Vraneš po prvom víťazstve nad Slovenskom žiaril spokojnosťou. "Víťazstvo je dielom celého tímu. V sobotu zabrala Ana Ivanovičová, dnes bola žolíkom Jelena Jankovičová, ktorá vo dvojhre získala vyrovnávajúci bod a po boku Alesandry Kruničovej uspela aj vo štvorhre. Dievčatám sa podaril fantastický obrat, na dvorci nechali srdce."

Podľa Jeleny Jankovičovj má Srbsko potenciál na to, aby v blízkej budúcnosti vyhralo celý Fed Cup.

Kruničovej životný zápas

"V Bratislave sme dosiahli jedno z najväčších víťazstiev v našej fedcupovej histórii. Máme kvalitný tím, ktorý môže pomýšľať na zisk cennej trofeje. Vo štvorhre sme sa nevzdávali ani za mimoriadne nepriaznivého stavu, bojovali sme až do poslednej loptičky a vyplatilo sa. Necítim sa byť žiadnou hrdinkou, víťazstvo je dielom celého kolektívu. Jedna bez druhej by sme nič nedosiahli," povedala svetová osmička.

Pre mladú Kruničovú to bol v nedeľu životný zápas. Zverenka bývalého kapitána slovenského fedcupového tímu Mojmíra Mihala debutovala v prestížnej tímovej súťaži vo februárovom súboji s Kanadou v Novom Sade. V Bratislave jej dal srbský kapitán dôveru v rozhodujúcom dueli a Kruničová sa mu odvďačila kvalitným výkonom.

"Bol to najväčší zápas v mojej doterajšej kariére. Bolo tam veľa emócií a to, čo som cítila po premenenom mečbale, sa nedá ani opísať slovami. Jelena potvrdila, že za Srbsko vždy nechá na dvorci srdce. Mám ju veľmi rada," povedala Kruničová po štvorhre.

Ohlasy srbských médií na víťazstvo nad Slovenskom v baráži o účasť vo svetovej skupine tenisového Pohára federácie v bratislavskom NTC:

Blic: "Srbsko po triumfe 3:2 nad Slovenskom opäť medzi fedcupovou elitou, neuveriteľné víťazstvo vo štvorhre po vyše trojhodinovom maratóne! Srbky dokázali otočiť z 2:6 a 1:5, mladá Aleksandra Kruničová podala heroický výkon."

Novosti: "Srnsko sa v treťom vzájomnom fedcupovom zápase so Slovenskom konečne tešilo z víťazstva. Po prehrách v Košiciach a Belehrade to dlho vyzeralo na predĺženie negatívnej série, Jankovičová s Kruničovou však v infarktovej štvorhre predviedli senzačný obrat."

Dnevnik: "Srbsko je späť vo svetovej skupine. Zverenky Dejana Vraneša rozhodli o svojom triumfe vo štvorhre, aká sa len tak ľahko nevidí. Trvala vyše tri hodiny a Jankovičová s Kruničovou dokázali otočiť takmer stratený zápas. Jelena strávila v nedeľu na kurte šesť hodín a musela odohrať šesť setov, no zvládla to bravúrne."

Sporteke Vesti: "Maratón v Bratislave, nech žije Srbsko! Jankovičová s Kruničovou prehrávali vo štvorhre 2:6, 1:5, no vďaka obrovskej bojovnosti sa im podarilo otočiť nepriaznivý vývoj. Bravó dievčatá!

Súvisiace články