Piatok, 18. júna, 2021Meniny má Vratislav

Sparte by mali pomôcť rýchlejšie lopty

SITA|20. feb 2004 o 11:25

PRAHA 20. februára (SITA) - V utorkovom prvom osemfinále Ligy majstrov by mali futbalistom Sparty Praha pomôcť k dobrému výsledku proti obhajcovi trofeje z Milána nové, rýchlejšie lopty. Typ Total 90 ...

PRAHA 20. februára (SITA) - V utorkovom prvom osemfinále Ligy majstrov by mali futbalistom Sparty Praha pomôcť k dobrému výsledku proti obhajcovi trofeje z Milána nové, rýchlejšie lopty. Typ Total 90 Aerow v kombinácii červenej a bielej farby od firmy Nike má údajne väčšiu rýchlosť a aj presnosť. "Už sme s novou loptou niekoľkokrát trénovali a strieľa sa s ňou naozaj presnejšie. Brankári budú mať čo robiť, bude padať viac gólov," pochvaľoval si pre český denník Sport kapitán Sparty Karel Poborský. "Lopta sa skladá zo šiestich vrstiev a jej výhodou je maximálna guľatosť. Jednotlivé vrstvy jej dávajú trampolínový efekt, čo znamená, že sa lepšie odráža od nohy a má väčšiu rýchlosť. Vleptané mikroskopické drážky zasa zabezpečujú stabilitu počas letu," vysvetlil na internetovej stránke Sparty David Císař z firmy Nike.

Utorkový duel Sparta - AC Miláno sa začína v Toyota Arene o 20.45 h a zo sekretariátu klubu z Letnej hlásia vypredané. Podľa hovorkyne klubu Lenky Rákovej by počet záujemcov o lístky zaplnil aj dvojnásobnú kapacitu štadióna, ktorá je pre Ligu majstrov stanovená na 19 000 divákov. Reálnu šancu zasiahnuť do súboja majú aj slovenskí futbalisti v drese Sparty Vladimír Labant a Rastislav Michalík. Tretí Slovák v Sparte Martin Petráš po chorobe ešte iba začína s tréningom.

Súvisiace články

Tipuj bez rizika až za 20 €
Viac
Kurzy prináša
15:00
Euro 2020 - Skupinová fáza
Švédsko vs. Slovensko
18:00
Euro 2020 - Skupinová fáza
Chorvátsko vs. Česko
21:00
Euro 2020 - Skupinová fáza
Anglicko vs. Škótsko
Kurzy prináša