Španieli porazili Francúzsko, Balotelli strelil dva góly

Španieli sa tešia z víťazného gólu.
Španieli sa tešia z víťazného gólu. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|26. mar 2013 o 19:08

Futbalisti Česka zachránili svoje šance postúpiť na MS 2014, keď vyhrali v Jerevane nad domácim Arménskom jednoznačne 3:0.

BRATISLAVA. O triumfe zverencov trénera Michala Bílka rozhodol premiérovými dvoma gólmi v národnom drese Matěj Vydra.

Kanonier anglického druholigového Watfordu sa najskôr v 47. minúte presadil presnou hlavičkou z piatich metrov po centri Jaroslava Plašila a deväť minút pred koncom pridal tvrdou strelou druhý presný zásah. Cenné víťazstvo hostí spečatil v nadstavenom čase po rýchlom protiútoku striedajúci Daniel Kolář.

Najmä v prvom polčase videli diváci vyrovnaný duel, niekoľko šancí si vypracovali aj Arménci, ale gólman hostí Petr Čech si pri svojom jubilejnom 100. štarte v reprezentácii udržal čisté konto.

Česi si tak napravili chuť po piatkovej hladkej domácej prehre 0:3 s Dánskom a po piatich dueloch majú na konte osem bodov.

Víťazstvo aspoň čiastočne zmiernilo tlak na kritizovaného kouča Bílka, ktorý vo svojej funkcii zostáva minimálne do 16. apríla, keď bude o jeho prípadnom odvolaní rozhodovať výkonný výbor FAČR.

Cennú remízu 1:1 uhrali v B-skupine Bulhari v Kodani s Dánskom, domáci zachraňovali bod v 63. minúte zásluhou premeneného pokutového kopu Daniela Aggera. Severania síce boli strelecky aktívnejší, ale druhý gól nedokázali pridať a v tabuľke klesli na štvrtú pozíciu za Čechov. Bulhari sú v eliminácii stále bez prehry.

Taliani podľa očakávania uspeli na Malte 2:0, hrdinom bol dvojgólový Mario Balotelli.

Aj bez Cristiana Ronalda, ktorý nútene pauzoval pre žlté karty, vyhralo Portugalsko v Baku nad Azerbajdžanom 2:0.

Cestu na svetový šampionát si výrazne komplikuje Turecko, ktoré v Istanbule stratilo ďalšie body remízou s Maďarskom 1:1 a na 4. mieste D-skupiny naďalej zaostáva za konkurentmi.

V najväčšom šlágri utorňajšieho programu európskej kvalifikácie o postup na futbalové MS 2014 vyhrali úradujúci majstri sveta a Európy Španieli v parížskom St. Denis nad Francúzskom 1:0.

O jediný gól sa postaral v 58. minúte Pedro po centri Nacha Monreala a Španieli sa tak dostali na čelo I-skupiny o jeden bod pred svojho súpera. Francúzi dohrávali duel bez vylúčeného Paula Pogbu.

Azerbajdžan - Portugalsko 0:2 (0:0)

Góly: 63. Alves, 79. Almeida, ČK: 55. Alijev (Azerb.)

Ukrajina - Moldavsko 2:1 (0:0)

Góly: 61. Jarmolenko, 70. Chačeridi - 80. Suvorov, ČK: 90.+2 Stepanenko (Ukr.)

Poľsko - San Maríno 5:0 (2:0)

Góly: 21. a 48. Lewandowski (oba z 11m), 28. Piszczek, 61. Teodorczyk, 90.+1 Kosecki

5. Fínsko 3 0 2 1 2:3 2

Domov»Futbal»Reprezentácie»Španieli porazili Francúzsko, Balotelli strelil dva góly