Prípravný zápas pred ME vo volejbale 2019

Belgicko - Slovensko 3:0 (18, 16, 22) - dodatkový set 14:25

Zápas trval: 67 minút.

Belgicko: I. Van De Vyverová 0, Herbotsová 7, Sobolska 7, Grobelna 11, Van Gestelová 13, libero Guilliamsová (Lemmensová 4, Strumilová 2, Goliatová 0). Tréner: G. Van De Broek.

SR: Kijaková 16, K. Fričová 8, Szabóová 8, Ovečková 3, Hudecová 8, Herelová 4 liberá Jančová a Španková (Hrončeková 0). Tréner: M. Fenoglio.

Zostava a body SR v dodatkovom sete: Hudecová 4, Hrončeková 2, Kijaková 7, K. Fričová 3, Szabóová 0, Ovečková 1, libero Jančová.

LEUVEN. Slovenské volejbalové reprezentantky prehrali v treťom a poslednom prípravnom zápase v Leuvene s domácim Belgickom 0:3.

Dodatkový set vyhrali Slovenky 25:14.

Po dvoch víťazstvách v piatok a v sobotu (3:1, 3:2) dal tréner Marco Fenoglio šancu hráčkam z lavičky, Belgičanky nastúpili v najsilnejšej zostave.

Slovenky sa pripravujú na blížiace sa majstrovstvá Európy v Bratislave, v generálke na šampionát sa stretnú v Nitre dvakrát s Fínskom (18. a 19. augusta vždy o 19.00).

Majstrovstvá Európy žien sa na bratislavskom Zimnom štadióne Ondreja Nepelu začnú v piatok 23. augusta.

Domov»Halové športy»Volejbal»Slovenské volejbalistky do tretice už Belgičankám podľahli, uspeli aspoň v dodatkovom sete