Slovenské tenistky sú majsterky sveta do 14 rokov

TASR|18. aug 2012 o 17:45

Slovenské tenistky do 14 rokov získali v Prostějove po víťazstve nad Britkami titul majsteriek sveta.

PROSTĚJOV. Slovenské tenistky do 14 rokov získali v českom Prostějove titul majsteriek sveta. Zverenky kapitána Jána Studeniča v zložení Viktória Kužmová, Tereza Mihalíková, Tamara Kupková vo finále zdolali Veľkú Britániu 2:1.

Na MS štartovalo 176 tímov z 94 krajín, na záverečný turnaj v Prostějove sa prebojovalo po 16 družstiev chlapcov a dievčat z 26 krajín.

Ide o najväčší tohtoročný mládežnícky úspech slovenského tenisu, ktorý zaznamenal mimoriadne výsledky už na nedávnych ME, kde okrem družstva dievčat do 18 rokov získali tituly aj Petra Uberalová v dvojhre, Patrik Fabian s Matejom Maruščákom vo štvorhre chlapcov do 18 rokov a Viktória Kužmová s Terezou Mihalíkovou v kategórii do 14 rokov.