Piatok, 30. júla, 2021Meniny má Libuša

Slovenské tenistky budú pri žrebe Fed Cupu nasadené

TASR|7. feb 2011 o 16:18

Slovensko bude pri stredajšom londýnskom žrebe baráže o účasť vo svetovej skupine tenisového Pohára federácie figurovať medzi nasadenými tímami.

LONDÝN. Slovensko bude pri stredajšom londýnskom žrebe baráže o účasť vo svetovej skupine tenisového Pohára federácie figurovať medzi nasadenými tímami, pričom narazí na jedného z kvarteta Francúzsko, Nemecko, Srbsko, Ukrajina.

S Francúzkami, Nemkami i Srbkami by zverenky kapitána Mateja Liptáka hrali 16.-17. apríla určite doma. V prípade konfrontácie s Ukrajinou by o výhode domáceho prostredia rozhodol dodatočný žreb. Spolu so Slovenskom sa na základe najnovšieho fedcupového rebríčka krajín medzi nasadenými ocitli aj Austrália, Španielsko a USA.

Slovenky počas uplynulého víkendu prehrali v dueli 1. kola svetovej skupiny v bratislavskom NTC s Českom 2:3 a budú bojovať o zotrvanie medzi elitnou osmičkou, kde postúpili vlani po víťazstve 3:2 nad Srbskom v belehradskej Arene.

Generálneho sekretára Slovenského tenisového zväzu Igora Mošku by potešilo, keby Slovenky hrali v baráži opäť doma.

"Skvelým slovenským fanúšikom sme po zápase s Českom niečo dlžní. Bolo by super, keby sme v apríli hrali opäť doma a tentokrát zvíťazili. Všetci štyria súperi sú silní, no privítal by som, keby sme hrali doma s Francúzskom alebo s Nemeckom," povedal pre TASR Moška.

Súvisiace články