Futbalisti Interu nestrelili gól.
Futbalisti Interu nestrelili gól. (Autor: SITA/AP)
Sportnet|23. dec 2017 o 15:12

Pozrite si sumár výsledkov sobotných zápasov 18. kola Serie A 2017/2018.

RÍM. Futbalisti Neapola doma zvíťazili nad hráčmi Sampdorie Janov tesne 3:2 v sobotňajšom stretnutí 18. kola talianskej Serie A.

Neapol pritom dvakrát prehrával. Víťazný zásah dosiahol slovenský reprezentant Marek Hamšík.

Hamšík prekonal rekord

Tridsaťročný stredopoliar a kapitán SSC strelil svoj 116. súťažný gól v drese SSC a prekonal rekord argentínskej klubovej ikony Diega Armanda Maradonu.

Hamšík napokon pobudol na trávniku do 70. min, zápas nedohral ani jeho spoluhráč Mário Rui, ktorý po druhej ŽK a následnej červenej karte zamieril v 77. min predčasne do šatne.

Neapol je na čele ligovej tabuľky pred Juventusom Turín a Interom Miláno.

To zakoplo na ihrisku Sassuola a podľahlo 0:1. Hostia aj so slovenským reprezentantom Milanom Škriniarom v základnej zostave zaostávali po góle Diega Falcinelliho z prvého polčasu.

Škriniar odohral celý zápas

Inter dostal možnosť vyrovnať v úvode druhého polčasu, kanonier Mauro Icardi však nepremenil pokutový kop. Škriniar odohral celý zápas.

V sobotu zasiahol do hry aj mládežnícky reprezentant SR Ľubomír Tupta, ktorý v drese Hellasu Verona nastúpil v 73. min a pripísal si premiérový štart v Serie A 2017/2018.

Jeho mužstvo však na ihrisku Udine utrpelo debakel 0:4.

Futbalisti Lazia Rím na vlastnom ihrisku deklasovali hráčov Crotone 4:0 v sobotňajšom stretnutí 18. kola talianskej Serie A.

Triumf domácich zariadili v druhom polčase Jordan Lukaku a Ciro Immobile, Senad Lulič a Felipe Anderson.

Vo večernom šlágri úradujúci šampión Juventus Turín zdolal vicemajstra AS Rím 1:0. Jediný gól zápasu strelil v 18. min marocký stopér Mehdi Benatia.