Nedeľa, 13. júna, 2021Meniny má Anton

Sekera: Keď zazvonil telefón tušil som, že ma vymenili

Andrej Sekera mení Carolinu za Los Angeles. (Autor: TASR/AP)
TASR|26. feb 2015 o 12:36

S Mariánom Gáboríkom sme si už písali a párkrát aj telefonovali. Je dobré, že tam je, hovorí Andrej Sekera po výmene do Los Angeles.

NEW YORK. Slovenský hokejista Andrej Sekera hrával doteraz v NHL s číslom štyri, vo svojom novom klube Los Angeles Kings bude na drese nosiť sedmičku.

Jeho doterajší klub Carolina ho vymenila do Kalifornie, kde sa v jednom tíme stretne aj s krajanom Mariánom Gáboríkom.

"V podstate mi je jedno, s akým číslom nastupujem. Na ľade hrám ja, nie číslo," uviedol Sekera pre stránku hockeyslovakia.sk.

Vedel, že ho vymenia

Naznačil, že z výmeny nebol nervózny. "Vedel som, že budem vymenený, akurát som nevedel kam. Nervozitu som nepociťoval a so svojím osudom som bol zmierený. Jasne mi to oznámil manažment Caroliny, keďže sme sa nedohodli na novej zmluve. Ich cieľom bolo dostať za mňa aspoň nejakú kompenzáciu, keďže sa stanem po sezóne voľným hráčom," dodal 28-ročný obranca.

V hre o jeho služby bolo viac tímov, ale ktoré to boli, Sekera netuší. "Teraz je to už aj tak bezpredmetné. V stredu mi len zazvonil telefón a tušil som, že ma vymenili. Oznámili mi, že som hráčom Los Angeles a mám sa čo najskôr dostaviť k novému tímu," opisoval.

"O piatej som sa dozvedel, že ma vymenili a o siedmej som už sedel v lietadle. Pobalil som si len to najnutnejšie, pár oblekov, košieľ a nejaké oblečenie. Všetko ostatné zostalo v Raleighu,“ priblížil Sekera.

Už hovoril aj s Gáboríkom

Ihneď sa spojil aj s Gáboríkom. "Písali sme si a párkrát aj telefonovali. Je dobré, že tam je Marián. Práve čakám v New Yorku na lietadlo do Los Angeles. Čaká ma šesťhodinový let, potom lekárske testy v novom tíme a ak nimi prejdem, som pripravený hrať. Neviem, či nastúpim už dnes, alebo až zajtra. Chcem byť hlavne zdravý a pomôcť mužstvu vyhrať čo najviac zápasov," povedal Sekera.

Po 1. júli bude voľným hráčom, ale ešte sa nezaoberal tým, či sa bude snažiť uzavrieť novú zmluvu práve s Los Angeles. „Neviem, čo nastane. S agentom sme sa bavili, čo by som chcel a vieme, akú hodnotu mám. Podľa toho sa zariadime. Momentálne to neriešim," naznačil.

Na pôsobenie v tíme Caroliny bude mať príjemné spomienky. "Strávil som tam necelé dve sezóny a bola to pre mňa výborná skúsenosť a krásna životná etapa," reagoval.

Súvisiace články