Schmiedlová na turnaji v USA zdolala grandslamovú šampiónku Schiavoneovú

Anna Karolína Schmiedlová.
Anna Karolína Schmiedlová. (Autor: TASR)
SITA|23. jan 2018 o 22:07

Slovenka stratila v druhom a treťom sete dohromady iba tri gemy.

NEWPORT BEACH. Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová zvíťazila za 109 minút 3:6, 6:2, 6:1 nad Taliankou Francescou Schiavoneovou nasadenou ako štvrtou v utorňajšom stretnutí prvého kola dvojhry na challengerovom turnaji v americkom Newport Beach v Kalifornii.

Newport Beach - 1. kolo:

Anna Karolína Schmiedlová (SR) - Francesca Schiavoneová (Tal.-4)

3:6, 6:2, 6:1

Niekdajšia 26. hráčka svetového rebríčka sa revanšovala bývalej členke najlepšej svetovej štvorky za prehry z Limoges 2014 a vlaňajšieho Fed Cupu.

Dvadsaťtriročná Schmiedlová, 137. v singlovom renkingu, bude po prekonaní 37-ročnej víťazky parížskeho antukového grandslamového Roland Garros 2010 Schiavoneovej (93.) vo štvrtok hrať v osemfinálovom 2. kole s 24-ročnou domácou Nicole Gibbsovou (113.).

Pred troma rokmi jej v austrálskom Sydney podľahla tesne 3:6, 6:2, 6:7 (6), pričom v rozhodujúcom sete podávala na trium

Domov»Tenis»Schmiedlová na turnaji v USA zdolala grandslamovú šampiónku Schiavoneovú