Štvrtok, 9. decembra, 2021Meniny má Izabela

SBA si uctila slovenské legendy

Sportnet|4. aug 2007 o 20:35

BRATISLAVA 4. augusta (SITA) - Prezident Slovenskej basketbalovej asociácie (SBA) Rudolf Petrovský a organizačný výbor vrcholiacich majstrovstiev sveta basketbalistiek do 19 rokov v Bratislave si spomenuli ...

BRATISLAVA 4. augusta (SITA) - Prezident Slovenskej basketbalovej asociácie (SBA) Rudolf Petrovský a organizačný výbor vrcholiacich majstrovstiev sveta basketbalistiek do 19 rokov v Bratislave si spomenuli na viaceré žijúce legendy slovenského basketbalu a osemnásť pamätníkov pozvali ako čestných hostí na sobotu do Národného tenisového centra. “Vieme, že viacerí z nich sú už v pokročilejšom veku a presun do Bratislavy im mohol spôsobovať problémy, ale aj týmto spôsobom sme chceli oceniť ich prácu. Všetci sa za osobné pozvanie poďakovali a boli radi, že sme si na nich spomenuli. Bez týchto ľudí by bol basketbal na Slovensku oveľa chudobnejší,“ nechal sa počuť člen organizačného výboru Ladislav Mlej. “Od srdca môžem povedať, že ma to veľmi potešilo a neľutujem, že som prišiel. Môžem povedať, že pozvaním som bol veľmi prekvapený,“ hovorí bývalý dlhoročný predseda ŠTK Tibor Sticzay.


Zoznam osobností slovenského basketbalu pozvaných na sobotný program MS:

Jozef Hodál, Rudolf Stanček, Jozef Krivošík, Tibor Sticzay, Milan Kršiak, Ladislav Krnáč, Bohdan Iljaško, Dušan Lukašík, Boris Lukašík, Otto Povolný, Helena Zvolenská, Vlastimil Paus, Oľga Mičudová, Gustáv Herrmann, Dušan Boháč, Miroslav Rehák, Edita Uberalová, Nataša Dekanová-Lichnerová.


Súvisiace články