Nedeľa, 5. decembra, 2021Meniny má Oto

Russell sa ospravedlnil Hewittovi za to, čo nenapísal

Michael Russell. (Autor: SITA/AP)
SITA|16. júl 2013 o 16:53

Uvedomil som si, že súčasťou mojej zodpovednosti je kontrolovať každé vyhlásenie pred jeho uvedením. Odteraz to budem veľmi dôkladne robiť, napísal americký veterán.

BRATISLAVA. Americký tenisový veterán Michael Russell sa ospravedlnil Austrálčanovi Lleytonovi Hewittovi, ktorého označil za blbca a rasistu bez toho, aby o tom vedel.

Russell takto oficiálne zareagoval na súperove znevažujúce poznámky na sklonku minulotýždňového turnaja v Newporte, ale potom vyvstalo, že zaňho prehnane impulzívne konal takzvaný ghostwriter.

Russell totiž oznámil, že komentáre pochádzali od správcu jeho profilu na internete a neprešli schválením.

Bývalý líder renkingu Hewitt sa po nedeľňajšej finálovej prehre 7:5, 5:7, 3:6 s Nicolasom Mahutom posťažoval, že mal oveľa ťažšiu semifinálovú prekážku v podobe Johna Isnera (5:7, 6:2, 6:4) než Francúz, ktorý prekonal Russella dvakrát 6:2. Zhustenie programu na jeden deň podujatia spôsobil dážď.

"Žiaľ, publicista na Facebooku zverejnil tie poznámky bez môjho vedomia a schválenia. Uvedomil som si, že súčasťou mojej zodpovednosti je kontrolovať každé vyhlásenie pred jeho uvedením. Odteraz to budem veľmi dôkladne robiť. Dúfam, že Lleyton, moji fanúšikovia a celá tenisová komunita prijmú tento prejav ľútosti," napísal Russell.

Súvisiace články