Utorok, 30. novembra, 2021Meniny má Ondrej, Andrej

Rada guvernérov odsúhlasila predaj Ottawy kanadskému miliardárovi

TASR|18. jún 2003 o 10:05

New York 18. júna (TASR) - Rada guvernérov NHL jednomyseľne schválila predaj klubu Ottawa Senators a arény Corel Center kanadskému miliardárovi Eugene ...

New York 18. júna (TASR) - Rada guvernérov NHL jednomyseľne schválila predaj klubu Ottawa Senators a arény Corel Center kanadskému miliardárovi Eugene Melnykom.

Melnyk je na čele ontarijského farmaceutického gigantu Biovail Corp. a vo svete športu je známy ako prominentný majiteľ dostihových koní ako aj klubu OHL Toronto St. Michael's Majors.

Predajnú cenu zainteresované strany nezverejnili. Súdom vymenovaný dohľad reprezentujúci veriteľov však pred mesiacom odporučil, aby Rada odsúhlasila predaj tímu za 71,8 milióna dolárov.

Senátori vyhlásili bankrot 9. januára, keď ich dlhy narástli do výšky viac ako 160 miliónov dolárov. Napriek tomu mal ottawský tím najúspešnejšiu sezónu v NHL a dostal sa až do finále Východnej konferencie, kde neuspel proti neskoršiemu víťazovi Stanleyho pohára New Jersey Devils.

Rada guvernérov taktiež jednomyseľne znovuzvolila Harleyho Hotchkissa z Calgary Flames za svojho predsedu. Hotchkiss tak bude viesť radu už v piatom dvojročnom funkčnom období za sebou.

ja pe

Súvisiace články