Brighton & Hove Albion zdolal Arsenal 2:1.
Brighton & Hove Albion zdolal Arsenal 2:1. (Autor: SITA/AP)
TASR|4. mar 2018 o 16:56

Pozrite si sumár nedeľných výsledkov 29. kola Premier League.

LONDÝN. V nedeľnom stretnutí 29. kola najvyššej anglickej futbalovej ligy prekvapujúco zvíťazil Brighton & Hove Albion nad Arsenalom Londýn 2:1.

Brighton udrel už v 7. minúte, keď sa v skrumáži pred bránkou Petra Čecha najlepšie zorientoval Lewis Dunk a s prehľadom otvoril skóre duelu.

Po polhodine hry našiel center Pascala Grossa hlavu Glenna Murrayho a najlepší strelec nováčika súťaže zvýšil na 2:0.

Futbalisti Arsenalu stihli odpovedať ešte pred odchodom do kabín presným zásahom Pierra-Emmericka Aubameyanga.

V druhom dejstve nedokázal šiesty tím tabuľky využiť územnú prevahu a prelomiť vynikajúcu obranu domácich. Arsenal tak prehral tretí ligový zápas v rade.

Suverénny líder tabuľky Manchester City zdolal v šlágri na domovskom Etihad Stadium úradujúceho majstra Chelsea Londýn 1:0.

Tri body zabezpečil domácim portugalský stredopoliar Bernardo Silva, ktorý na začiatku druhého polčasu zužitkoval center Španiela Davida Silvu.

Premier League 2017/2018 - výsledky:

Brighton & Hove Albion - Arsenal Londýn 2:1 (2:1)
Góly:
7. Dunk, 26. Murray - 43. Aubameyang

Manchester City - Chelsea Londýn 1:0 (0:0)
Gól:
46. B. Silva

Domov»Futbal»Anglicko»Kríza Arsenalu trvá, prehral aj s nováčikom. Manchester City zdolal obhajcu titulu