Posilnený Svit vyhral nad Handlovou 93:85

SITA|26. feb 2011 o 20:25

V 39. kole basketbalovej extraligy mužov zvíťazili Prievidžania nad Spišskou Novou Vsou 78:74.

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 39. kola basketbalovej extraligy mužov:

BK Iskra Svit - MBK Handlová 93:85 (22:22, 18:23, 22:24, 31:16)

Najviac bodov: Polakovič 32, Čosič 25, Bilík 15 - Delič 24, Miloševič 19, Gavlák 15

TH: 27/21 - 21/16, trojky: 6 - 7, fauly: 22 - 25, rozhodovali: Gabara, Szibilla a Turčina, 550 divákov

Svit má vďaka sobotňajšiemu víťazstvu nad Handlovou stále nádej na účasť v prvej osmičke. V jeho kolektíve nastúpila nová akvizícia Christopher Smith, podkošový hráč, ktorý prišiel z Islandu.

Podtatranci začali ofenzívne a v 3. min viedli 11:4, ale tešili sa iba dve minúty, keď hostia vyrovnali na 13:13. Potom sa mužstvá striedali vo vedení. Hostia vyhrali aj polčas, dali aj päť trojok a darilo sa Veličovi a Miloševičovi, v domácom kolektíve im kontroval Polakovič.

Po polčase začal aktívne domáci Čošič, druhý najúspešnejší strelec Iskry, lenže Baníci išli za svojim cieľom veľmi húževnato a v 28. min viedli už 65:55, no nevzdávali sa ani domáci, ktorých dravosť slávila úspech v 33. min (71:71), odvtedy vzali hru do svojich rúk a víťazstvo si už nenechali ujsť.

BK Inter Bratislava - BK Váhostav-SK Žilina 82:85 (25:29, 28:15, 13:21, 16:20)

Najviac bodov: Lukjanec 27 (4), Žilík, Mičuda po 13 - Carter 24, McCoy 20 (3), Hoferica 16

TH: 30/22 - 39/26, trojky: 8 - 5, fauly: 31 - 24, rozhodovali: Margala, Hančík a M. Matejčík, 550 divákov

Pomerne dlho to vyzeralo na víťazstvo domáceho družstva. Inter totiž zväčša v prvom polčase viedol a na jeho konci mal až deväťbodový náskok (53:44). Dokonca presne tým istým rozdielom viedol ešte aj v 28. min (64:55).

Potom sa Žilinčania výrazne zlepšili v obrane, donútili ňou Bratislavčanov k veľkým chybám a skóre sa v záverečnej desaťminútovke preklopilo na stranu hostí. V dramatickom závere mali Žilinčania aj presnejšiu mušku a napokon aj športové šťastie, keďže záverečná trojková strela domácich tesne pred klaksónom netrafila svoj cieľ.

Astrum Levice - BK SPU Nitra 84:68 (19:16, 26:13, 14:16, 25:23)

Najviac bodov: English 21, Henderson 17, Toroman 15 - Montgomery 22, Votroubek 18, Moore 17

TH: 26/18 - 12/8, trojky: 4 - 6, fauly: 15 - 22, rozhodovali: Ženiš, Tomašovič a Lamoš, 2200 divákov

V úvodnej štvrtine sa prvých päť minút tímy striedali vo vedení, domáci získali mierny náskok troch bodov. V druhej časti Levičania výrazne zlepšili obranu a začali sa im dariť aj protiútoky. Svoje náskok postupne zvyšovali a v polčase viedli 16-bodovým rozdielom 45:29. Aj po zmene strán skóre postupne narastalo v prospech domácich, najvyšším rozdielom viedli v 24. min 55:33.

Potom však 10-bodová šnúra Nitry znamenala zníženie, do konca tretej štvrtiny však domáci natiahli svoje vedenie na rozdiel štrnástich bodov 59:45. V poslednej časti Nitrania sa dotiahli na rozdiel siedmich bodov 64:57, ale to bolo z ich strany všetko. Záver už patril jednoznačne domácim, ktorí zvíťazili v pomere 84:68.

BC Prievidza - BK 04 AC LB Spišská Nová Ves 78:74 (12:16, 23:26, 17:15, 26:17)

Najviac bodov: Fears 20, Szalay 13, Štorcel 11 - L. Johnson 15, Mróz 13, Mielczarek 11

TH: 11/8 - 14/9, trojky: 8 - 9, fauly: 18 - 17, rozhodovali: T. Lukáč, Fuska a Kovalčík, 2200 divákov

Domáci prehrávali v 11. min napínavého duelu 12:18 a v 22. min svietil na ukazovateli skóre najvyšší 10-bodový rozdiel 35:45. V 38. min bolo ešte 65:74 a všetko nasvedčovalo tomu, že Spišiaci zvíťazia, ale 95 sekúnd pred koncom sa Prievidza dotiahla na 69:74. Následne sa slova ujal Fears, po ktorého trojke domáci viedli 76:74 a v závere premenil ešte dva trestné hody a stanovil na 78:74.

Domov»Halové športy»Basketbal»Posilnený Svit vyhral nad Handlovou 93:85