Nedeľa, 1. augusta, 2021Meniny má Božidara

Poľské médiá oslavujú po postupe hrdinu Przysiezneho

Poliakov poslal do svetovej skupiny vďaka svojmu víťazstvu Michal Przysiezny. (Autor: TASR)
Sportnet|20. sep 2015 o 18:36

Domáce médiá sa tešia z historického úspechu poľského mužského tenisu v Davisovom pohári.

GDYŇA. Ohlasy poľských médií, ako aj samotných aktérov po poľskom víťazstve 3:2 nad Slovenskom v baráži o účasť vo svetovej skupine Davisovho pohára tenistov v Gdyni.

Norbert Gombos: "Jednoznačne som strašne sklamaný. O to viac, že som nesklamal iba seba, ale celý tím. Situáciu som nevnímal ako zväzujúcu, išiel som na kurt vyhrať. Nepociťoval som nervozitu, nechcel som si pripúšťať dôležitosť toho zápasu. Navyše, ani pre súpera to v tomto zmysle nemohlo byť jednoduché. Žiaľ, nedarilo sa mi podľa predstáv. Zahral som dnes určite horšie ako v piatok. Rozhodlo to, že som slabo returnoval. Stačilo normálne returnovať, aby sa viac hralo pri Przysiezného servise, a mohlo to byť inak."

Michal Przysieszny: "Vedeli sme, že proti Slovákom to bude ťažké, no podarilo sa nám splniť náš cieľ. Ráno som sa zobudíl s dobrou náladou, čo bol pozítívny signál. Proti Gombosovi som podal jeden z mojich najlepších výkonov v Davisovom pohári. Pred pár rokmi sme mohli iba snívať o svetovej skupine. S jedlom však rastie chuť a po postupe do 1. skupiny euro-africkej zóny sme začali veriť, že by sa nám to mohlo podariť. Veľkú zásluhu na historickom úspechu má celý tím. Bez bodov Jerzyho Janowicza a deblistov Lukasza Kubota s Marcinom Matkowskim by sme nevyhrali. Uvidíme, koho nám určí za súpera stredajší žreb v čílskom Santiagu. Mnohé tímy majú vo svojom strede hráčov z elitnej svetovej desiatky, my však máme Jerzyho, ktorý dokáže zdolať aj hráčov zvučného mena a silnú štvorhru."

Miloslav Mečíř: "Ja by som to nevidel až tak veľmi tragicky ako Noro... Všetci vedia, koľko pred ním bolo roboty, asi nik by nechcel byť v jeho koži. Przysiezny dával prudké a dobre umiestnené podania, riskoval aj pri druhom, servoval naozaj vynikajúco a Noro mal strašne málo príležitostí chytiť sa. Nesadla mu tá súperova hra. Poliak zahral excelentne, nepustil ho do rytmu, mal dobrú taktiku a predviedol v miernom tranze pred domácim publikom možno jeden zo svojich najlepších výkonov. "

Radoslaw Szymanik (poľský kapitán): "Martin Kližan je veľmi kvalitný a nebezpečný hráč, ako ľaváka ho najmä na tvrdom povrchu ťažko čítať, dobre mení tempo. Norbert Gombos v piatok zahral na moje prekvapenie nad pomery toho, čo ukazoval na tréningoch, kde mal výkyvy. V zápase však zaskočil úrovňou výkonu aj Jerzyho Janowicza, ten na jeho prekonanie potreboval štyri sety. Slováci počnúc kapitánom Milošom Mečířom majú veľké skúsenosti a silný káder. Sme teda spolu s celým tímom aj realizačným štábom veľmi šťastní, že sme získali potrebné tri body a splnili tým náš dlhodobý cieľ, ktorý nám dosiaľ unikal."

Sport.pl: "Historický úspech Poliakov. Sme vo svetovej skupine - medzi tenisovou elitou. Veľký deň Michala Przysiezneho."

Historyczny dzie polskiego tenisa!Polska awansowaa do Grupy wiatowej Pucharu Davisa!

Posted by Sport.pl on Sunday, September 20, 2015

Super Express: "Poľsko - Slovensko 3:2. Sme vo svetovej skupine Davisovho pohára. Poľskí tenisti čakali na tento deň dlhšie ako futbalisti na postup do skupinovej fázy Ligy majstrov."

Fakt: "Sme vo svetovej skupine. Historické..."

Przeglad Sportowy: "Slováci pokorení, Poliaci postúpili medzi elitu. Rozhodujúci bod získal Michal Przysiezny."

Súvisiace články