Streda, 4. augusta, 2021Dnes je Deň Matice slovenskej, Meniny má Dominika, Dominik

Polícia zatkla až 121 výtržníkov z tábora Spartaka Moskva

TASR|16. máj 2011 o 15:04

Ruská polícia v pondelok informovala, že zatkla až 121 futbalových fanúšikov pri jednom z najväčších zákrokov proti výtržníctvu na športových štadiónoch v tejto krajine.

MOSKVA.

V rukách polície sa ocitli priaznivci Spartaka Moskva po tom, čo na tribúnach v meste Samara počas duelu s domácimi Krídlami sovietov prepukli bitky. Podľa policajného hovorcu Jurija Sterlikova približne 300 fanúšikov prerazilo cez kordón okolo ich sektoru a odštartovalo hromadné šarvátky.

"Spartakovci" neváhali proti strážcom zákona použiť vytrhané plastové sedačky, polícia odpovedala nasadením slzného plynu a vodných diel. Vyše 20 ľudí utrpelo zranenia a v hľadisku prišlo k veľkým materiálnym škodám, keď z 33.000 sedačiek výtržníci vytrhali vyše 2000 kusov.

Väčšina zo zatknutých osôb bude čeliť obžalobe za požívanie alkoholických nápojov na verejnosti a kladenie odporu pri zatýkaní. Násilnosti na futbalových štadiónoch sú v Rusku, ktoré bude v roku 2018 hostiť majstrovstvá sveta, bežným javom. Najagresívnejšiu povesť majú pritom fanúšikovia moskovských a petrohradských klubov.

Informovala agentúra dpa.

Súvisiace články